COVID-19 як професійне захворювання: МОЗ розробило перелік посад

Резюме. Стосується медичних та інших працівників, задіяних у сфері охорони здоров’я

На громадське обговорення винесено проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі — проєкт акта) розроблений з метою визначення переліку посад медичних та інших працівників, яким може бути встановлено професійне захворювання «гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2».

Проблема, яка потребує розв’язання

Як ідеться у пояснювальній записці до документа, Постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 р. № 394 «Про внесення зміни до переліку професійних захворювань» (далі — Постанова № 394) до Переліку професійних захворювань, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2000 р. № 1662, внесено гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

Згідно із внесеними змінами, до переліку робіт і виробництв, на яких можливе виникнення професійного захворювання, віднесено роботу медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Відповідно до пункту 2 Постанови № 394 Міністерству охорони здоров’я України доручено визначити перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікуванні пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Суть проєкту акта

Проєктом акта пропонується затвердити Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікуванні пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, яким може бути встановлено професійне захворювання «гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2».

До цього переліку віднесено посади керівників, лікарів-спеціалістів, професіоналів, фахівців, технічних службовців, робітників та інших працівників закладів охорони здоров’я, а також фізичних осіб — підприємців, які провадять господарську діяльність з медичної практики та безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікуванні пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2.

Також проєктом акта Директорату громадського здоров’я (І. Ганжа) пропонується доручити забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Контроль за виконанням цього наказу пропонується покласти на заступника міністра охорони здоров’я України — головного державного санітарного лікаря України  В. Ляшка.

Читайте також:

COVID-19 у медичних  працівників: що робити лікарю та керівнику закладу

COVID-19 у медиків: як отримати страхові виплати

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *