Liki24 UA

COVID-19: як пройшли перші два дні вакцинації

Резюме. Розповідає Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України

За дві доби від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплення проти COVID-19 отримали 1 338 осіб. Це лікарі, що працюють із хворими на коронавірус, та військові в зоні проведення Операції об’єднаних сил. Такі дані під час брифінгу 26 лютого 2021 р. оприлюднив заступник міністра охорони здоров’я України, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Літак із вакцинами приземлився у вівторок, а вже в четвер у кожній з областей України, а також в зоні проведення Операції об’єднаних сил зроблено перші щеплення медикам, які рятують життя українців у ковідних лікарнях, та нашим військовослужбовцям, які захищають кордони країни», — зазначив В. Ляшко.

Як проходить вакцинація

25 лютого зроблено 1 179 щеплень проти COVID-19. Вакциновано 792 чоловіки та 387 жінок.

Найбільша кількість вакцинованих за добу — у Черкаській, Тернопільській областях та в місті Київ. У всіх трьох регіонах вакцинувалося по 90 осіб. Загалом же найбільше вакцинованих — у Черкаській області, де встигли щепити вже 170 осіб.

Побічні наслідки

За словами В. Ляшка, повідомлення про ті чи інші наслідки після імунізації надходять по електронній системі до Державного експертного центру МОЗ України. Наразі надійшло 7 повідомлень про побічні наслідки, але вони легкі.

«Ми всю інформацію відстежуємо і звертаємо на це увагу. Але не потрібно розганяти паніку, бо всі побічні дії передбачені в інструкції від виробника вакцини. Кампанія імунопрофілактики продовжується, сьогодні у всіх областях знову працюють мобільні бригади», — заявив В. Ляшко.

Нагадаємо, що наразі Україна отримала 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield). До кінця березня очікується ще 1,5 млн доз цього препарату. Також за програмою COVAX найближчим часом буде поставлено 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

27 февраля, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *