COVID-19: Уряд продовжив карантин до кінця 2020 р.

Резюме. Та змінив критерії відповідності щодо карантину

Під час засідання Кабінету Міністрів України 13 жовтня 2020 р. прийняте рішення щодо подовження карантинних обмежень до 31 грудня 2020 р. Про це під час брифінгу за підсумками засідання Уряду, який відбувся ввечері того ж дня, повідомив Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України.

Вдвічі збільшено цільові показники охоплення тестуванням

«На засіданні Кабінету Міністрів України розглянуто низку питань, зокрема щодо внесення змін до постанови, яка регламентує умови карантину на території України. Дію карантину подовжено до 31 грудня 2020 р. Крім того, внесені зміни до відповідних індикаторів та критеріїв щодо умов карантину. А саме: вдвічі було збільшено цільові показники охоплення тестуванням. Раніше це було 24 на 100 тис. населення за 7 днів. Зараз цей показник підвищено у два рази — до 48 на 100 тис. населення. Це пов’язано з тим, що ми постійно збільшуємо кількість тестувань», — зазначив очільник МОЗ.

Зміни визначення рівнів епідемічної небезпеки

За словами міністра також було внесено додаткові зміни до критеріїв відповідності «червоному» рівню епідемічної небезпеки. За новими правилами райони можуть потрапити на «червоний» рівень за показником інцидентності. Це показник щодо захворюваності на 100 тис. населення за останні 14 днів. Він також змінений і зараз встановлений на рівні 320 на 100 тис. населення.

Окрім того, міністр додав, що рішенням Уряду посилено протиепідемічні заходи на різних рівнях адаптивного карантину. Перш за все, вводиться обмеження щодо роботи ресторанів та інших закладів громадського харчування після 22:00. Це правило діятиме на всіх рівнях епіднебезпеки. Вводиться також обмеження щодо проведення масових заходів.

Нові обмеження щодо масових заходів

«Одним з головних чинників розповсюдження хвороби є саме масові заходи. Чимало прикладів, коли саме після масових заходів ми фіксуємо різке зростання кількості хворих у місті або в районі. Тому вводяться обмеження: для «зеленого» рівня максимальна кількість осіб — не більше 50, для «жовтого» рівня — 30, для «помаранчевого» — 20 осіб. Також вводиться заборона щодо відвідування глядачами спортивних заходів, окрім міжнародних змагань. Рішення про їх проведення буде прийматися в окремому порядку», — зазначив М. Степанов.

Хто контролюватиме дотримання карантину

Також на засіданні Уряду прийнято рішення щодо розмежування відповідальності стосовно забезпечення контролю за виконанням карантинних норм. Отже, посилення контролю з дотримання самоізоляції відбуватиметься із залученням Національної поліції. Контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у сфері обслуговування (робота ринків, ресторанів, інших громадських місць) — за Держспоживслужбою. Контроль за правилами перевезення та виділенням додаткового транспорту — за органами  місцевого самоврядування. Крім цього, органи місцевого самоврядування також будуть присутні на всіх рівнях контролю.

Додатково усім школам рекомендовано проведення канікул з 15 по 30 жовтня з подальшим переходом на дистанційне навчання. Іншим закладам освіти рекомендовано перейти на дистанційне навчання вже зараз. Роботодавцям запропоновано організувати позмінну роботу, а в тих випадках, де є можливість, — забезпечити дистанційну роботу зі збереженням рівня заробітної плати.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

15 октября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *