COVID-19: скільки грошей витрачено на лікування

Резюме. Звіт НСЗУ

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила понад 19 млрд грн медичним закладам та центрам екстреної медичної допомоги за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього.
Про це під час пресбрифінгу 18 січня 2021 р. повідомив Андрій Віленський, т.в.о. голови НСЗУ.

Так,  за лікування госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 НСЗУ виплатила 11,4 млрд грн. Тобто майже 45 тис. грн в середньому на одного пацієнта.

Динаміка госпіталізацій

Протягом квітня–грудня 2020 р. було госпіталізовано 253 тис. пацієнтів із коронавірусною хворобою. З них у відділенні інтенсивної терапії перебували майже 50 тис. пацієнтів. Частка госпіталізованих хворих, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії протягом 2020 р. становила 19,6%.

У грудні 2020 р. порівняно з листопадом, кількість пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19, зменшилася на 3 тисячі. Так, у грудні госпіталізовано  60 тис. пацієнтів. Кількість хворих, які були підключені до джерел кисню у грудні, зросла на 4 тис. порівняно з листопадом. Їх загальна кількість становила майже 50 тисяч. Це 69% усіх пролікованих пацієнтів у грудні. У відділенні інтенсивної терапії медичну допомогу отримували понад 13 тис. пацієнтів. Це на 348 осіб госпіталізованих більше, ніж у листопаді. Зросла у грудні й кількість пацієнтів, які потребували підключення до апарату ШВЛ — з понад п’яти до понад шести тисяч осіб.

Найбільше пацієнтів із коронавірусом у грудні госпіталізували у Києві — понад 6 тисяч, а також у Одеській області — 4 139 осіб, Дніпропетровській — 3 869 осіб, Харківській — 3 617 осіб.

Кількість лікарень, які входять до переліку визначених для госпіталізації, у грудні 2020 р. зросла. У травні таких лікарень було 240, у вересні — 343, у листопаді — 458. На сьогодні договір із НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 мають 507 медичних закладів.

У грудні створено близько 300 нових медичних команд. А загалом у цьому місяці пацієнтам надавали стаціонар медичну допомогу понад 3 тис. команд, з яких 320 — неанестезіологічні. Середнє навантаження на одну медичну команду становило 23 пацієнти.

Найвище навантаження на Дунайську обласну лікарню на Одещині — 111 пацієнтів на 1 команду. Київська міська клінічна лікарня № 5 — 106 пацієнтів на 1 команду, Криворізька інфекційна лікарня № 1 — 106 та Одеська інфекційна лікарня — 96 пацієнтів на команду.

Що є безоплатним для пацієнта

Нагадаємо, що пацієнт із підозрою чи підтвердженим COVID-19 може отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій у 2021 р.:

  • Первинну медичну та амбулаторно-поліклінічну допомогу. Пацієнти із підозрою на коронавірусну хворобу можуть пройти тестування у свого сімейного лікаря. А також отримати консультації щодо лікування легкої форми захворювання на COVID-19, яка лікується в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря.
  • Екстрену медичну допомогу у разі критичного стану. Зокрема, коли у людини виникає утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури тіла вище 38 °C, що погано піддається корекції, раптове погіршення стану. Приїхавши на виклик, медики швидкої оцінюють стан пацієнта. У разі потреби — транспортують до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів із коронавірусною хворобою. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції.
  • Стаціонарну медичну допомогу. До безоплатного пакета послуг лікування пацієнтів із COVID-19 включено: тестування на COVID-19; лабораторне та інструментальне дослідження; медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів; кисневу підтримку, інтенсивну терапію за необхідності; медикаментозну терапію та знеболення за потреби тощо. Усі ліки, передбачені Національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів. Залишок ліків для боротьби з COVID, які наявні в лікарнях та аптеках, доступний для перегляду на сайті НСЗУ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами nszu.gov.ua

19 января, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *