Liki24 UA

COVID-19: подано заявку на реєстрацію вакцини Oxford/AstraZeneca

Резюме. У той же день Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину AstraZeneca для екстреного застосування

15 лютого 2021 р. у Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України подано заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини Oxford/AstraZeneca проти COVID-19 під зобов’язання для екстреного медичного застосування.

У той же день Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) схвалила вакцину AstraZeneca для екстреного застосування й дала «зелене світло» на використання цієї вакцини в усьому світі в межах ініціативи COVAX. Попередньо вакцина від Oxford/AstraZeneca отримала дозвіл на екстрене застосування у Великій Британії, Європейському Союзі та Індії.

Спрощена процедура реєстрації вакцин

29 січня 2021 р. Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 4613 «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби», який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні та скорочує її до п’яти днів.

Нагадуємо: Україна отримала інформацію від COVAX про постачання вакцин від виробника Oxford/AstraZeneca у розмірі 2,2–3,7 млн доз у І–ІІ кварталі 2021 року. Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників. Очікується, що мінімум 500 тис. доз вакцини AstraZeneca прибуде в Україну в лютому 2021 року.

Україна уклала контакти на постачання їй 12 млн доз вакцини від COVID-19, які розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія—Швеція) та NovaVax (США) і виробляються на потужностях Serum Institute (Індія).

Також нагадаємо, що раніше компанія Sinovac подала заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19 під зобов’язання для екстреного медичного застосування.

Про вакцину AstraZeneca 

Вакцина AstraZeneca — це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та Британсько-шведська компанія AstraZeneca. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Може зберігатися до 6 міс при температурі від 2–8 ºС.

Про ініціативу COVAX

COVAX — це глобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розроблення та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити ними країни з низьким та середнім доходом. COVAX постачає в країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила до реєстру засобів для використання в надзвичайних ситуаціях.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами phc.gov.ua

17 февраля, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *