Liki24 UA

COVID-19: народні депутати ознайомляться з наданням медичної допомоги в регіонах

Резюме. Заплановано виїздні засідання у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській та Черкаській областях

17 лютого 2021 р. Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування  (далі — Комітет) на своєму засіданні у режимі відеоконференції розглянув і затвердив графік проведення виїзних засідань Комітету на період п’ятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання (лютий — липень 2021 р.).

Виїзні сесії Комітету

Михайло Радуцький, голова Комітету, зауважив, що, враховуючи складну епідемічну ситуацію в країні, та запроваджений карантин у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби, який наразі продовжено до 30 квітня, у затвердженому плані роботи Комітету на період п’ятої сесії заплановано проведення виїзних засідань.

Голова Комітету звернув увагу на ефективність виїзних засідань як форми парламентського контролю і висловив сподівання, що з початком вакцинації ситуація дещо стабілізується і Комітет зможе проводити роботу у такому форматі.

М. Радуцький нагадав, що у період роботи попередніх сесій Комітет провів виїзні засідання і робочі наради у шести областях: Житомирській, Одеській, Рівненській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській. Також члени Комітету побували з робочою поїздкою у Донецькій та Луганській областях.

Комітет прийняв рішення на період п’ятої сесії запланувати проведення чотирьох виїзних заходів у тих областях, де вони ще не проводились, а саме: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській та Черкаській областях.

Аргументуючи таке рішення, голова Комітету зауважив: «Саме з цих областей до Комітету надходить достатня кількість звернень від громадян, місцевих рад та медичних працівників. Вони переважно стосуються роботи закладів охорони здоров’я в умовах медичної реформи та пандемії COVID-19». М. Радуцький запропонував під час виїзних засідань приділити увагу цим питанням, а також «у порядку контролю ознайомитись із організацією проведення вакцинації проти COVID-19 у регіонах».

Конкретні дати поїздок будуть визначатися у робочому порядку.

Законопроєкт Про систему громадського здоров’я

На пропозицію заступника голови Комітету Артема Дубнова Комітет прийняв рішення на наступному тижні у режимі відеоконференції провести засідання робочої групи для розгляду пропозицій до проєкту Закону «Про систему громадського здоров’я» (№ 4142), прийнятого Верховною Радою у першому читанні. На засідання планується запросити заступника міністра охорони здоров’я — Головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка та експертів з медичної спільноти.

Корупція при закупівлі вакцин від COVID-19

Окрім того, під час засідання Комітету М. Радуцький поінформував, що заплановане на сьогодні спільне засідання комітетів з питань антикорупційної політики та з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, на якому планувалося розглянути питання про ефективне використання бюджетних коштів і уникнення корупційних ризиків при здійсненні державних закупівель вакцини для проведення профілактичних щеплень проти COVID-19, лікарських засобів та медичних виробів, перенесено у зв’язку із зверненням генерального директора ДП «Медичні закупівлі України» Арсена Жумаділова. Він повідомив, що не може взяти участь у засіданні у зв’язку з проведенням перевірок Державною аудиторською службою виконання бюджетних програм.

Про нову дату і час спільного засідання буде повідомлено додатково.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами rada.gov.ua

18 февраля, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *