COVID-19: лише 20–25% хворих потребують госпіталізації

Резюме. Коментар Максима Степанова

В Україні визначений чіткий алгоритм дій при появі симптомів COVID-19. Він не передбачає особистого звернення хворих до медичних закладів.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу 19 вересня 2020 р.

Коментар Максима Степанова

«Якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби, необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Жоден наш стандарт не передбачає, що хворий повинен самостійно їхати в поліклініку та стояти там у чергах. Більше того, фахівці не радять цього робити», — підкреслив очільник Міністерства охорони здоров’я України.

М. Степанов пояснив, що саме сімейний лікар визначає необхідність госпіталізації в ході телефонного опитування хворого.  Він також повинен направити до пацієнта мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування.

Рішення щодо лікування в умовах стаціонару приймається залежно від перебігу хвороби. Пацієнтам із легким перебігом госпіталізація не потрібна, їх стан повинен моніторити сімейний лікар. У разі погіршання про це обов’язково потрібно розповісти сімейному лікарю, або зателефонувати 103.

За словами міністра, лише 20–25% хворих на COVID-19 потребують госпіталізації. У решти перебіг хвороби відбувається у легкій формі або безсимптомно.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *