COVID-19: киснем має бути забезпечено 40 тис. лікарняних ліжок

Резюме. На це вже виділені додаткові кошти

Одне з основних питань, над яким наразі працює МОЗ України, — це забезпечення киснем лікарняних ліжок. Про це під час щоденного брифінгу 2 листопада 2020 р. повідомив Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України.

Дії МОЗ України щодо забезпечення киснем

Посадовець нагадав, що на ці цілі  було виділено 572 млн грн. Наразі регіони подали додаткову заявку на підвищення фінансування. На сьогодні перед місцевими органами влади поставлено завдання забезпечити киснем до 80%, або 40 тис. лікарняних ліжок, виділених для прийому хворих на COVID-19. Якщо на початок вересня було підключено до кисню 8 800 ліжко-місць, то станом на 1 листопада — 17 855.

За розрахунками МОЗ України, регіони на середину листопада повинні вийти на 25–26 тис. ліжок, забезпечених киснем. Для проведення відповідної роботи були максимально спрощені процедури із закупівлі обладнання та послуг щодо підведення кисню.

На сьогодні в країні нараховується 16 виробників медичного кисню. МОЗ України максимально скоротило термін розгляду заявок на отримання ліцензії з виробництва медичного кисню. Ця процедура займає декілька днів після подачі відповідних документів. У країні немає проблем з виробництвом медичного кисню. Проте є певні питання щодо забезпечення тарою для транспортування кисню. Наразі уряд доручив Мінекономіки провести роботу для вирішення цієї проблеми.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами facebook.com/moz.ukr

3 ноября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *