COVID-19: з виплатами медикам проблем немає – Максим Степанов

Резюме. Є поодинокі випадки, на які МОЗ України оперативно реагує

Виплати надбавок медикам за роботу з хворими на COVID-19 відбуваються в повному обсязі, за винятком поодиноких випадків, на які Міністерство охорони здоров’я оперативно реагує. Про це 2 жовтня 2020 р. заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час робочої поїздки у Хмельницьку та Рівненську області.

“Наразі проблем з виплатою надбавок медикам немає. Виникають лише поодинокі випадки, на які ми реагуємо достатньо оперативно”, — зазначив очільник МОЗ.

Держава в повному обсязі фінансує лікування хворих на COVID-19 у стаціонарі

Глава МОЗ проінспектував медзаклади Хмельницької та Рівненської областей, поспілкувався з медичним персоналом регіонів. Зокрема, він відвідав Хмельницьку обласну лікарню, Хмельницький обласний патологоанатомічний центр, Старокостянтинівську центральну районну лікарню, Рівненську обласну дитячу лікарню, Обласний центр екстреної медицини катастроф та Обласний центр екстреної медицини катастроф Рівненської області. Зокрема, Максим Степанов підкреслив, що держава в повному обсязі фінансує лікування хворих на COVID-19 в умовах стаціонару.

“Ми в повному обсязі перераховуємо кошти за лікування хворих в умовах стаціонару. Міністерство повністю порахувало, скільки коштує лікування одного хворого в лікарні. Пацієнти не повинні сплачувати за своє лікування, перебуваючи у стаціонарі, за це вже заплатила держава”, — підкреслив міністр.

Планується поставка препарату ремдесивіру

Він також повідомив, що МОЗ планує до кінця жовтня забезпечити поставку в країну препарату ремдесивіру, який показав високу ефективність у лікуванні коронавірусної хвороби. Очікується, що вже найближчим часом він почне надходити у вітчизняні лікарні. Крім того, міністр наголосив на необхідності дотримуватися встановленого МОЗ алгоритму госпіталізації хворих на COVID-19.

“Людина, у якої з’явилися певні ознаки коронавірусної хвороби, повинна звернутися до сімейного лікаря. Вона не мусить  їхати в лабораторію, самостійно здавати аналізи. Сімейний лікар повинен одразу викликати бригаду, яка візьме відповідний тест”, — уточнив М. Степанов.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

5 октября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *