COVID-19: затверджено зміни до порядку встановлення карантину

Резюме. Уряд ухвалив відповідне рішення

Кабінет Міністрів України на засіданні 16 вересня 2020 р. ухвалив ініційовані Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) зміни до постанови щодо встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу за підсумками засідання Уряду.

Коментар Максима Степанова

«Ці зміни були розроблені та подані на затвердження Уряду після наради з мерами міст, яка відбулася днями. Саме в синергії з регіонами знайдена спільна позиція щодо запровадження карантинних заходів», — зазначив очільник МОЗ України.

Про що документ

Документ, зокрема, передбачає, що рішення про заборону роботи освітніх закладів на територіях із «червоним» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19 буде прийматися лише спільно Державною та регіональною комісіями з питань ТЕБ та НС.

В адміністративних одиницях з «помаранчевим», «жовтим» та «зеленим» рівнями забороняється робота шкіл у разі, коли на самоізоляцію через контакт із пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 відправлено більше ніж 50 відсотків класів.

Згідно із затвердженими змінами, «червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюватиметься за спільним рішенням Державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС у разі завантаженості більше 75 відсотків ліжок у закладах охорони здоров’я регіону протягом 5 днів підряд, або перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19 (випадків на 100 тис. населення за 14 днів) більше ніж у 5 разів.

Це може бути одномоментне закриття всіх сфер бізнесу або поступове обмеження певних сфер, які в певному конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби.

Зміни до Програми медичних гарантій

Також на засіданні було ухвалено проєкт Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *