Liki24 UA

COVID-19: заповненість ліжок на Прикарпатті подекуди перевищує 90%

Резюме. Туди терміново виїхав Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України

Ситуацію із заповненням ліжко-місць для хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19 у Івано-Франківській області детально обговорили на традиційній селекторній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського, яка відбулася 16 лютого 2021 р.

Доповідь Прем’єр-міністра

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що минулого тижня у країні зберігалася тенденція до зменшення кількості активних хворих. На сьогодні їх в Україні 129 тисяч. Також, за словами очільника Уряду, минулого тижня зменшилася кількість летальних випадків, зайнятих ліжок та госпіталізованих.

Водночас Прем’єр-міністр зазначив, що надзвичайно високий рівень захворюваності спостерігається в Івано-Франківській області. У багатьох населених пунктах Прикарпаття заповненість ліжко-місць — понад 90%.

«В Івано-Франківській області — один з найвищих рівнів захворюваності на 100 тис. населення і другий найвищий рівень за кількістю зайнятих ліжок — у середньому 73%. За минулу добу захворіла 621 особа. При цьому в області 9 339 активних хворих, що більше ніж у місті Києві», — зазначив Д. Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, сьогодні ввечері очікується засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС щодо цієї ситуації. В область терміново виїжджає головний державний санітарний лікар — заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Коментар Володимира Зеленського

«Потрібно ретельно розібратися в ситуації, оскільки через сніг доправлення пацієнтів швидкими в інші області, де є вільні місця, надто ускладнене, необхідно розглянути варіант розгортання додаткових ліжок в області. Пам’ятайте, що насамперед важливі життя пацієнтів», — сказав Володимир Зеленський.

Також Президент запитав у міністра охорони здоров’я Максима Степанова, коли Україна отримає перші вакцини та розпочнеться вакцинація. Очільник МОЗ повідомив, що його відомство проводить активні переговори з різними країнами та постачальниками й передбачає, що доставка вакцини відбудеться найближчим часом.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами president.gov.ua

17 февраля, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *