COVID-19: завдання Президента для найефективнішої роботи Уряду

Резюме. Відбулася чергова нарада під головуванням Володимира Зеленського

Президент Володимир Зеленський дав завдання Кабінету Міністрів України якнайшвидше провести детальну комунікацію з громадськістю щодо карантинних обмежень, впроваджених на період з 8 до 24 січня цього року.

Про це Глава держави сказав на традиційній нараді під його головуванням щодо запобігання COVID-19, яка відбулася 11 січня 2021 р. за участю урядовців, представників правоохоронних органів та членів РНБО.

Доповідь Дениса Шмигаля

Прем’єр-міністр Д. Шмигаль детально розповів про ситуацію із зараженням та про стан справ у медичній сфері. Він наголосив на тому, що завдяки покращенням у медичній галузі та збільшенню кількості ліжок із доступом до кисню летальність в Україні становить 1,8%, тоді як у світі цей показник — 2,14%.

Він також повідомив, що обмеження в Україні значно м’якші, ніж локдауни в європейських країнах, зокрема в багатьох державах запроваджено комендантську годину, а жорсткий локдаун триває значно довше, ніж два–три тижні та постійно продовжується.

Крім того, очільник Уряду наголосив, що в Україні працює транспорт, дозволена робота кіосків, продаються продукти харчування та побутова хімія. За його словами, при карантинних обмеженнях в європейських країнах на прилавках продуктових магазинів не можуть бути товари інших груп, зокрема гігієнічні засоби, побутова хімія, одяг тощо.

«Нинішній карантин розроблявся на основі карантину вихідного дня, який ми проходили у грудні і який дав суттєве зниження заражень. Ми дозволили всім працювати впродовж свят, усі підприємці мали можливість заробити. Усі санітарно-епідеміологічні служби, Міністерство охорони здоров’я і світовий досвід показують, що після свят обов’язково настає зростання заражень, тому зараз впровадження суворіших норм карантину є дуже правильним рішенням і дасть змогу уникнути катастрофи», — зазначив Д. Шмигаль.

Президент В. Зеленський дав доручення Уряду якнайшвидше вийти з детальною презентацією всіх обмежень, щоб бізнес розумів, як він може працювати, а також щоб уникнути непорозумінь між владою та людьми.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами president.gov.ua

12 января, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *