COVID-19: Верховна Рада звільнила від оподаткування доплати медикам

Резюме. Народні депутати підтримали відповідний законопроєкт

13 травня 2020 р. Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (№ 3329-д). За цей документ проголосували 333 народні депутати.

Про що документ

Законом, зокрема, внесено зміни до розділу ХХ Податкового кодексу України, якими передбачено звільнення від оподаткування доплат медичним працівникам, що працюють із COVID-19.

  • Тимчасово суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з доходів у вигляді доплат до заробітної плати, визначених відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», та нарахованих за періоди з 1 по 31 травня та з 1 по 30 червня 2020 р. медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS CoV-2, та лікуванні пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, за переліком, що визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я (МОЗ України), компенсуються таким працівникам у повній сумі за рахунок коштів держаного бюджету України.

Порядок виплати такої грошової компенсації затверджується Кабінетом Міністрів України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами rada.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *