Liki24 UA

COVID-19: вакцинацію необхідно пришвидшити

Резюме. З цього приводу відбудеться нарада за участю МОЗ, Офісу Президента, ОДА та керівників департаментів охорони здоров’я

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов наголошує на необхідності пришвидшення процесу вакцинації проти COVID-19. Зокрема, він ініціював відповідну нараду з головами обласних державних адміністрацій (ОДА), керівниками департаментів охорони здоров’я та за участю представників Офісу Президента. Про це міністр зазначив на брифінгу 9 березня 2021 р.

Коментуючи те, що від початку вакцинальної кампанії, яка стартувала 24 лютого, в Україні  щеплено 19 тис. 118 осіб, очільник МОЗ зазначив, що уже на кінець минулого тижня в Україні  мали вийти на 10 тис. щеплених на добу.

Коментар Максима Степанова

«Мене не влаштовують ці цифри. Я ставив інше завдання щодо темпів вакцинації. У зв’язку з тим, що ми розгортали процес каскадним шляхом, уже на кінець минулого тижня мали вийти на 10 тис. щеплених на добу. Поки що ми не досягли цього показника», — сказав М. Степанов.

Міністр наголосив, що ефективна вакцинальна кампанія — це завдання не тільки МОЗ, але й голів ОДА та профільних структурних підрозділів на місцях.

«Вакцинація — це, без перебільшення, маркер здоров’я нації. Адже чим більше ми вакцинуємо осіб, тим захищенішими будуть наші громадяни. Життя людини — найголовніша цінність у нашій країні, а значить, вакцинація — це й питання національної безпеки», — зазначив М. Степанов.

Міністр також закликав медиків не зволікати зі щепленнями й захистити себе. Оскільки це вберігає від інфікування більшістю штамів, які циркулюють. Вакцинуватися варто навіть тим, хто вже перехворів, бо кожен має свій рівень антитіл після недуги, і лише вакцина повертає їх титр до безпечних показників.

Наразі щеплення здійснюють 29 мобільних бригад. Перша  хвиля імунізації передбачає вакцинацію тих категорій громадян, які напряму відповідають за національну безпеку — медиків та військових.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

10 марта, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *