Інтерни першого року отримуватимуть зарплату за рахунок бюджету

Резюме. А не коштом медичних закладів, у яких вони проходять інтернатуру

Міністерство охорони здоров’я України планує винести на розгляд Уряду Порядок використання 99 млн грн, передбачених у державному бюджеті для стажування лікарів-інтернів першого року в 2020 р.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Коментар Максима Степанова

«Лікарі-інтерни першого року навчання з 2020 р. вперше отримуватимуть заробітну плату в рамках спеціальної програми державного бюджету. На це передбачено 99 млн грн. На одному з наступних засідань Уряду буде прийнятий порядок використання цих коштів. Тобто відтепер інтерни-бюджетники першого року отримуватимуть заробітну плату за рахунок держбюджету. Оскільки всі попередні роки заробітна плата лікарів-інтернів фінансувалася безпосередньо з фонду заробітної плати закладів охорони здоров’я», — заявив М. Степанов.

За словами міністра охорони здоров’я, інтерни другого і третього року навчання поки що отримують заробітну плату безпосередньо від медичного закладу. «Оскільки вони є активними учасниками процесу надання медичної послуги, то поки що отримуватимуть кошти відповідно до порядку, визначеного в колективному договорі медичного закладу. Водночас, Міністерство охорони здоров’я України працює над забезпеченням оплати стажування інтернів другого-третього року з цільової бюджетної програми», — підкреслив міністр М. Степанов.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *