Із 22 травня Україна переходить до адаптивного карантину — Шмигаль

Резюме. Передбачається поетапне пом’якшення обмежень

Із 22 травня 2020 р. Україна буде переходити до адаптивного карантину, який передбачає поетапне пом’якшення карантинних обмежень. Про це 18 травня 2020 р. повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі одного з національних телеканалів.

Коментар Дениса Шмигаля

«Вже з 22 травня буде розглянуто питання переходу до другого етапу карантину, який включає низку пом’якшень. Ми дозволимо рух міського і приміського наземного транспорту, ми дозволимо проведення спортивних змагань без глядачів, ми також дозволимо роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях. Також буде надана можливість проведення служб у храмах із розрахунку одна людина на 10 м, — зазначив Прем’єр-міністр.

Також Д. Шмигаль підкреслив, що з 25 травня 2020 р. Уряд планує розпочати роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація. «Тут уже будемо працювати спільно з місцевою владою», — додав Д. Шмигаль.

Що таке адаптивний карантин

Очільник Уряду пояснив, що адаптивний карантин — це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде дивитися, чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров’я України.

«Ми вибрали три критерії: заповненість ліжко-місць, кількість зроблених тестів та кількість захворілих на 100 тис. населення. Якщо ці три параметри відповідають встановленим Міністерством охорони здоров’я України, можемо рухатися від етапу до етапу. З виконанням цих трьох параметрів буде можливість робити заходи м’якшими або, навпаки, їх посилювати в тому або іншому регіоні», — пояснив Прем’єр-міністр.

За його словами, рішення про відповідний подальший перебіг карантину будуть прийматися на засіданні Уряду в середу. «Це буде другий етап пом’якшення карантинних заходів. Третій етап, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація, ми можемо запровадити з 1 червня», — заявив Д. Шмигаль.

Третій етап послаблень карантину, як повідомив Прем’єр-міністр, включатиме початок навчальних заходів, відкриття спортзалів та фітнес-центрів (без басейнів), та відновлення міжобласних перевезень. Авіасполучення також може бути відновлено в червні. Але це, окрім ситуації із захворюваністю, також залежить від того, як авіасполучення відкриватимуть інші країни.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами kmu.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *