Ізраїльські медики долучаться до реабілітації постраждалих під час АТО

Резюме. Йдеться про тяжкі форми посттравматичного стресового розладу

331701Про можливості та перспективи поглиблення співпраці між Україною та Державою Ізраїль для допомоги постраждалим із вираженими проявами посттравматичного стресового розладу говорили під час зустрічі 18 серпня 2016 р. виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун і Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські.

Ізраїль, на жаль, багато десятиліть стикається із протистоянням та терористичною загрозою, подібними до тих, що виникли в нашій країні в останні роки. Саме тому досвід, накопичений ізраїльськими фахівцями в сфері реабілітації жертв військових дій і терактів, важливий та унікальний. Саме ізраїльські фахівці розробили якісні, ефективні та дієві технології протистояння психологічним і психіатричним наслідкам військових криз.

Міністерство охорони здоров’я України плідно співпрацює з Посольством Держави Ізраїль в Україні з питань невідкладної психологічної, соціальної та медичної допомоги при посттравматичних психічних розладах. Учасники зустрічі обговорили питання можливого співробітництва для розвитку напрямів фізичної реабілітації, медсестринства.

Під час зустрічі також було окреслено можливості створення українсько-ізраїльського практичного і науково-методичного центру допомоги постраждалим з вираженими проявами посттравматичного стресового розладу, на базі якого українські та ізраїльські фахівці змогли б адаптувати та впровадити ізраїльські методики реабілітації жертв військових конфліктів і терористичних акцій.

Нагадаємо, що Україна вже має можливість використовувати ізраїльський та міжнародний досвід для навчання волонтерів та фахівців сучасним технологіям невідкладної психологічної, медичної та соціальної допомоги при посттравматичних психічних розладах. Було проведено десятки семінарів, організовано виступи на науково-практичних конференціях, для обміну досвідом провідні фахівці України відвідували Ізраїль.

Нагадаємо, що 16 серпня 2016 р. виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України У. Супрун провела зустрічі із послами іноземних країн: Надзвичайним і Повноважним Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Джудіт Гоф та Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сум.

Під час перемовин обговорювалися подальші шляхи розвитку міжнародного співробітництва у сфері охорони здоров’я.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua

15 октября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *