Liki24 UA

Цифрові технології у протидії COVID-19

Резюме. Коментар Михайла Федорова, Віцепрем’єр-міністра — міністра цифрової трансформації України

Пандемія прискорила процес цифрової трансформації та створення нових проєктів в Україні та усьому світі. Про це Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів в ефірі однієї з радіокомпаній України.

Коментар Михайла Федорова

«Ми бачимо тенденцію, як у кожній країні зараз пришвидшується процес цифрової трансформації. Наприклад, у нас була зустріч з міністром цифровізації Люксембургу. І в них дуже схожі кейси — наприклад, є схожий застосунок, який допомагає зупинити поширення коронавірусної хвороби. Загалом зараз активно розвивається медичний напрямок у стартапах», — зазначив М. Федоров.

Зокрема, М. Федоров розповів про те, що у Швеції, наприклад, коли у людини зупиняється серце і викликають медиків, то одразу ж SOS Alarm дроном передає дефібрилятор, поки лікарі в дорозі. Будь-хто може скористатися дефібрилятором, адже він автоматичний. Узагалі безпілотники Everdrone почали літати в посиленому режимі в червні 2020 р.

А в Нідерландах наприклад, є робот, що аналізує 20 тис. тестів на коронавірусну хворобу на добу та публікує результати в мережі (анонімно). Це значно більше, ніж будь-який інший пристрій у світі.

Відбувається об’єднання технічних і медичних компаній

Сьогодні технічні та медичні компанії об’єднуються для ведення цифрових записів вакцинації від COVID-19 — статусу вакцинованого, кількості отриманих доз людиною. Ця ініціатива об’єднує багато відомих компаній як у галузі охорони здоров’я, так і в галузі техніки. Таких як: Microsoft, Oracle, Salesforce та Epic, а також клініку Mayo, Safe Health, Change Healthcare та CARIN Альянс.

М. Федоров також в ефірі нагадав, що скоро українці матимуть можливість записатися на вакцинацію через «Дію». Зараз Мінцифри спільно з Міністерством охорони здоров’я та НСЗУ розробляє ефективний цифровий інструмент для організації вакцинації від COVID-19 в Україні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами kmu.gov.ua

17 февраля, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *