Liki24 UA

Цифровізація охорони здоров’я: визначено проєкти до 2023 р.

Резюме. Допоможуть Україні увійти до топ-20 цифрових держав світу

МОЗ спільно з Національною службою здоров’я України, ДП «Електронне здоров’я», ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» визначило проєкти цифрової трансформації у сфері охорони здоров’я до 2023 р.

У рамках ініціативи Міністерства цифрової трансформації України створено Публічний каталог проєктів цифрової трансформації до 2023 р. До Публічного каталогу увійшло 94 проєкти, які у відкритому доступі міститимуть статуси та доступи до інформації про них, а також дедлайни та відповідальних виконавців за реалізацію процесів. Проєкти, що визначені Урядом на найближчі 3 роки, допоможуть Україні увійти до топ-20 цифрових держав світу.

Найбільш пріоритетні напрями

Серед найбільш пріоритетних напрямів до 2023 р. МОЗ визначено:

  • розвиток медичних послуг та управління медичною інформацією (електронна система охорони здоров’я — ЕСОЗ);
  • забезпечення якості та безпеки лікарських засобів, медичних виробів (е-ліки);
  • промоцію здорового способу життя, захисту населення від інфекційних хвороб та протидію соціально небезпечним захворюванням (е-громадське здоров’я).

Підпроєкти

Кожен із напрямів містить свої підпроєкти, зокрема:

  • підпроєкти ЕСОЗ: електронний кабінет пацієнта, електронний стаціонар, електронний план лікування, електронні медичні обстеження, модуль чутливих даних, електронні медичні висновки (про тимчасову непрацездатність, для отримання водійського посвідчення, про стан функціональності людини, про смерть);
  • підпроєкти е-ліки: електронна система управління запасами лікарських засобів та медичних виробів «eStock», модернізація Державного реєстру лікарських засобів, створення Державного реєстру медичних виробів, електронний рецепт на інсуліни, наркотичні засоби та усі рецептурні препарати;
  • підпроєкти е-громадське здоров’я: електронна інтегрована інформаційна система спостереження за інфекційними захворюваннями (ЕЛІССЗ), медична інформаційна система «Моніторинг соціально значущих захворювань», Інформаційний фонд в сфері громадського здоров’я.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами facebook.com/moz.ukr

11 марта, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *