Уряд затвердив чергові пом’якшення карантину

Резюме. Із 5 червня 2020 р.

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 3 червня 2020 р. підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я України щодо пом’якшення частини обмежувальних заходів карантину з 5 червня 2020 р. Йдеться про дозволення закладам громадського харчування прийому відвідувачів всередині, дозволення проведення релігійних заходів, скасування обов’язкової самоізоляції для осіб віком старше 60 років тощо. Усі ці зміни діятимуть за правилами адаптивного карантину — тобто у кожному регіоні встановлюватимуться індивідуально.

Коментар Максима Степанова

«Наша пропозиція полягає у тому, щоб із 5 червня дозволити роботу закладів громадського харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів; дозволити проводити релігійні заходи, а особам, які досягли 60-річного віку, не дотримуватись умов самоізоляції», — наголосив М. Степанов.

Які зміни передбачені 

Відповідно до змін, які Уряд вніс до Постанови № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів»:

  • дозволено проведення релігійних заходів на відкритому повітрі за умови контролю релігійною організацією дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 м та у приміщенні за умови перебування не більше однієї особи на 5 м2 площі будівлі;
  • дозволено особам, які досягли 60-річного віку, не дотримуватися умов самоізоляції;
  • знято обмеження діяльності закладів оздоровлення та відпочинку дітей;
  • дозволено проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому (дистанційному режимі).

Також документом передбачено, що у разі невідповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для послаблення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль, Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій збирається позачергово та приймає рішення про скасування послаблення деяких протиепідемічних заходів з урахуванням оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.

Крім того, як передбачено в тексті постанови, з 5 червня передбачається дозвіл на прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують внутрішні пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Нагадаємо, до 22 червня 2020 р. в Україні запроваджений адаптивний карантин, який передбачає різний рівень обмежувальних заходів у регіонах залежно від ситуації всередині області.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами kmu.gov.ua, moz.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *