Україна очікує на поставки вакцини від COVID-19 — Зеленський

Резюме. Наприкінці І кварталу наступного року

Українська влада інтенсифікує переговори зі світовими фармацевтичними компаніями та урядами інших країн, щоб пришвидшити постачання в Україну якісної, перевіреної вакцини проти COVID-19. Про це 24 грудня 2020 р. заявив Президент Володимир Зеленський, спілкуючись із представниками ЗМІ під час робочої поїздки до Запорізької області.

«МОЗ України постійно веде перемовини з багатьма західними партнерами: і Moderna, і AstraZeneca, і з китайськими виробниками, і європейськими виробниками щодо постачання вакцини», — повідомив Глава держави.

Влада робить усе, щоб пришвидшити процес поставки

За словами В. Зеленського, спочатку Україна повинна була отримати безкоштовну вакцину від коронавірусу в обсязі 8 млн доз у ІІ–ІІІ кварталі наступного року. Тепер першу партію очікують наприкінці І кварталу.

«Потрібно зробити все, щоб пришвидшити цей процес надання вакцини. Я розмовляю з лідерами країн ЄС і не лише ЄС, щоб ми могли пришвидшити постачання якісної, перевіреної вакцини», — зазначив В. Зеленський.

Президент зауважив, що наразі ведуться переговори з Індією, Великою Британією, Францією та багатьма іншими країнами. Зокрема, кілька днів тому В. Зеленський мав розмову з французьким колегою Еммануелем Макроном, під час якої також порушував питання отримання Україною першої партії вакцини вже в кінці січня – середині лютого 2021 р.

Глава держави також наголосив, що безкоштовне щеплення буде передбачено для тих верств населення, які потрапляють у зону ризику: медиків, військових, соцпрацівників, поліцейських тощо.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами president.gov.ua

28 декабря, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *