Трансплантація: українські лікарі стажуватимуться в Іспанії

Резюме. Досягнуто домовленості з послом Іспанії в Україні

18 вересня 2020 р. міністр охорони здоров’я України Максим Степанов зустрівся з послом Іспанії в Україні Сільвією Хосефіною Кортес Мартін. Сторони домовилися про можливість стажування українських фахівців у провідних трансплантологічних центрах Іспанії.

Коментар Максима Степанова

«Україна потребує змін в організації системи надання послуг з трансплантації органів, у тому числі розбудови кадрового потенціалу і максимально ефективного залучення та використання фінансових ресурсів. Ключовим аспектом розвитку сфери трансплантації є збільшення кількості профільних медичних спеціалістів. Тому ми звертаємося до країн із тривалим та успішним досвідом розвитку сфери трансплантації з проханням допомогти в організації навчання українських лікарів та середнього медичного персоналу», — зазначив М. Степанов.

Очільник Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України підкреслив, що розвиток трансплантації є надзвичайно важливим для України, адже щодня приблизно 9 українців помирає внаслідок неможливості здійснити трансплантацію на Батьківщині. Насамперед це пов’язано з відсутністю системного підходу до посмертного донорства.

За словами М. Степанова, з 2020 р. в Україні активно розвивається сфера трансплантації. Потребу в таких операціях МОЗ оцінює приблизно у 5 тис. операцій на рік.
На жаль, в Україні поки що недостатня кількість фахівців із необхідним досвідом проведення операцій з трансплантації органів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *