Трансплантація, оцінка медичних технологій та співпраця з ЄС

Резюме. За результатами брифінгу Ігоря Іващенка 16 вересня 2020 р.

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України розподілило фінансування між учасниками пілотного проєкту з трансплантації на суму 101,8 млн грн. Сім закладів вже отримали передплату у розмірі 81,6 млн грн, яку, згідно з договором, реалізують на 88 трансплантацій кісткового мозку, 21 трансплантацію нирок та 5 трансплантацій серця. Крім того, сформовано резерв коштів для інших видів трансплантації.

Про це під час брифінгу 16 вересня 2020 р. повідомив Ігор Іващенко, заступник міністра охорони здоров’я України з питань євроінтеграції.

Також було зазначено, що МОЗ України ініціювало внесення змін у постанову Уряду, яка передбачає надання закладам охорони здоров’я можливості здійснювати закупівлю вакцин поза межами Національного переліку основних лікарських засобів.

Оцінка медичних технологій

Також МОЗ підготувало проєкт постанови Уряду щодо впровадження в Україні оцінки медичних технологій. Передбачено формування Національного переліку основних лікарських засобів, номенклатур закупівлі, які здійснюються коштом державного бюджету, формування програм реімбурсації, а також розроблення програм медичних гарантій для визначення обсягів медичних послуг, що надаватимуться населенню. До 2023 р. планується створити окрему агенцію з оцінки медичних технологій.

Співпраця з європейськими партнерами

Міністерство продовжує співпрацю з європейськими партнерами з метою координації міжнародної технічної допомоги щодо подальшої розбудови медичної системи. При Міністерстві працює секторальна робоча група, до складу якої входять представники МОЗ, державних підприємств сфери охорони здоров’я та 25 міжнародних організацій.

Передбачено функціонування 9 тематичних підгруп робочої групи, три з яких розпочинають свою роботу цього місяця. На засіданні підгрупи з реформування системи охорони здоров’я було визначено напрямки співпраці МОЗ із міжнародними партнерами, серед пріоритетних питань: маршрутизація пацієнтів між різними рівнями надання медичної допомоги, інвестиційні майстер-плани розвитку госпітальної мережі, впровадження моделей оцінки якості надання медичних послуг, а також розбудова системи екстреної медичної допомоги.

Неродинна трансплантація кісткового мозку

Два тижні тому в НДСЛ «Охматдит» провели другу неродинну трансплантацію кісткового мозку від закордонного донора. Операція пройшла успішно, наразі стан пацієнта стабільний. Стовбурові клітини прижилися, тому незабаром пацієнта переведуть на амбулаторне лікування.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/moz.ukr

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *