Liki24 UA

Трансплантація в Україні: Уряд затвердив Порядок перевезення анатомічних матеріалів

Резюме. Це дозволить рятувати життя українців, досягнути трансплантаційної незалежності та заощадити кошти платників податків

Ініціатива Міністерства охорони здоров’я України щодо впорядкування ввезення та вивезення анатомічних матеріалів людини для трансплантації підтримана Урядом 5 серпня 2020 р. Це дозволить рятувати життя більшій кількості українців, які потребують трансплантації.

Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на брифінгу за підсумками засідання Уряду 5 серпня 2020 р.

Коментар Максима Степанова

«Щодня в Україні помирають у середньому 9 осіб, які потребують трансплантації. Це люди, яких ми точно можемо рятувати в Україні. Ми прагнемо за 2–2,5 року здобути трансплантаційну незалежність. Щоб не відправляти наших громадян за кордон, а всю допомогу з пересадки органів чи трансплантації кісткового мозку робити в Україні. Однією з важливих складових цього процесу є перевезення анатомічного матеріалу та порядок перетину кордону. Сьогодні це питання було врегульоване», — зазначив М. Степанов.

За словами очільника відомства, прийнята Постанова врегульовує також вимоги щодо високих стандартів якості й безпеки під час перевезення, ввезення та вивезення анатомічних матеріалів людини.

Нагадаємо, що у 2019 р. трансплантацію кісткового мозку за кордоном зроблено 62 українським дітям, а вже цього року можливість проводити такі операції з’явиться в Україні. Першу подібну операцію провели у Дитячій лікарні «Охматдит», а прийнята сьогодні Постанова врегульовує правила ввезення анатомічних матеріалів людини.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами kmu.gov.ua, moz.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *