Скільки лікарів яких спеціальностей є в Україні

Резюме. За даними електронної системи охорони здоров’я

Ринок праці в українській медицині довго був маломобільним та з перевантаженнями за одними спеціальностям і браком інших. Так, в Україні одна з найбільших кількостей акушерів-гінекологів серед країн Організації економічного співробітництва та розвитку — 24 на 100 тис. населення. Тоді як у Польщі наприклад, 13 гінекологів на 100 тис. населення. При цьому кількість хірургічних спеціальностей значно менша, ніж в інших Європейських країнах, — приблизно 20 при середньоєвропейському показнику 50.

Які лікарі зареєстровані в ЕСОЗ

Як повідомили 1 грудня 2020 р. під час брифінгу НСЗУ, в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) зареєстровано  96 835 лікарів спеціалізованої медичної допомоги. Найбільше серед них акушерів-гінекологів — понад 9 тисяч, лікарів-терапевтів — понад 6 200, хірургів — понад 6 тисяч, неврологів — 4 500 осіб.  Водночас у галузі трансплантології зареєстровано лише 14 фахівців, в імунології — 21, у токсикології — 22 фахівці. По 25 фахівців зареєстровано в ЕСОЗ за напрямами психофізіологія і вірусологія та 34 дитячі онкологи. Це — дані з ЕСОЗ про кількість фахівців у тих закладах спеціалізованої медичної, які мають договір з НСЗУ і працюють за Програмою медичних гарантій.

Скільки медичних закладів зареєстровано

Загалом кількість спеціалізованих закладів, що мають договір з НСЗУ, становить 1 682. Щоб підписати договір із НСЗУ, заклад повинен мати достатньо лікарів відповідних спеціальностей. На початку року понад 500 закладів охорони здоров’я в Україні уклали договір з НСЗУ із зобов’язанням виконати відкладені вимоги. Власники та керівники медичних закладів, які отримували кошти від НСЗУ на відкладених умовах, мали 6 міс, щоб дообладнати лікарні та забезпечити їх необхідними фахівцями. Одна з основних причин невідповідності вимогам НСЗУ — нестача необхідної кількості медичних фахівців, зокрема анестезіологів. Ці фахівці потрібні, щоб надати пацієнту комплексну допомогу, якщо він потрапляє у відділення інтенсивної терапії чи потребує підключення до апарату ШВЛ.

На сьогодні із 500 закладів, які уклали договір на відкладених вимогах, більшість виконали вимоги, тобто дооснастилися необхідним обладнанням та фахівцями і здатні надавати послуги за договором з НСЗУ.

Висновки

У НСЗУ стверджують, що трансформація системи охорони здоров’я створює умови для сталого розвитку медичних закладів, зростання заробітних плат та покращення умов праці медичних працівників. Керівництво закладу та його власники повинні вміти скористатися цими можливостями, правильно розподіляти ресурси і розвивати свої заклади для потреб пацієнтів та з урахуванням інтересів медичних працівників.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами nszu.gov.ua

2 декабря, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *