Рекомендації щодо захисту від іксодових кліщів

Резюме. В Україні зафіксовано випадок кліщового енцефаліту

Як повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, на  Волині 39-річна жінка на початку серпня 2020 р. після прогулянки у лісі зазнала укусу кліща, якого вилучила самостійно. За кілька тижнів у неї з’явилися запаморочення, головний біль, діарея. Температура тіла підвищилася до 38 °С.

Наступного дня після появи симптомів жінка звернулася за медичною допомогою, була госпіталізована в інфекційне відділення. За результатами лабораторного дослідження отримано позитивний результат до кліщового вірусного енцефаліту.

Встановлений діагноз: кліщовий вірусний енцефаліт середньої тяжкості. Проти цього захворювання не вакцинувалася.

Про кліщовий енцефаліт

Кліщовий енцефаліт — гостре інфекційне вірусне захворювання, що характеризується ураженням центральної нервової системи. Хвороба може призвести до інвалідності, а в окремих випадках — до летального результату.

Основним джерелом збудника інфекції слід вважати іксодових кліщів.

Захист від іксодових кліщів

Нагадуємо: збираючись на прогулянку, передусім подбайте про відповідне вбрання. Найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами світлого кольору, який прилягає до тіла.

Для захисту від кліщів використовуйте репелент (акарицид) — спеціальний засіб від кліщів. Він може бути у формі аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтеся вимог інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на термін придатності.

На прогулянці тримайтеяь ближче до центру стежки та не заходьте в траву: саме там кліщів найбільше.

Ретельно оглядайте себе та близьких протягом прогулянки. Відчути укус кліща неможливо: він виділяє анестезуючу речовину, яка знеболює.

Одразу після повернення додому ще раз огляньте рідних, тварин і себе.

Одяг, який ви зняли, необхідно ретельно почистити або випрати і попрасувати. Це ж стосується речей, якими ви користувалися на прогулянці. Витрушування не допоможе позбутися кліща.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами phc.org.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *