Рекомендації для лікарів первинки щодо телефонного консультування

Резюме. Розроблені проєктом USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я»

Під час пандемії надавачі медичних послуг перейшли від індивідуальних візитів пацієнтів до телефонного консультування, аби запобігти поширенню інфекції. Про це повідомляють у Національній службі здоров’я України та зазначають, що новий підхід вимагає від лікарів певних навичок, які допоможуть почути, підтримати, а головне — допомогти пацієнту дистанційно. Проєкт USAID Ukraine — USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я» створив нові інформаційні матеріали «Телефонне консультування».

Для чого рекомендації

Рекомендації  нададуть найповніші відповіді та практичні поради щодо:

  • роботи з тривожними пацієнтами;
  • телефонного консультування представників уразливих груп (особи літнього віку, люди з хронічними хворобами);
  • комунікації з людьми, які нехтують небезпекою;
  • основних принципів роботи та навичок під час телефонного консультування;
  • профілактики та уникнення кризи під час онлайн-спілкування.

Для кого рекомендації

Рекомендації, розроблені проєктом USAID Ukraine — USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я», стануть у пригоді сімейним лікарям, роботу яких ускладнила відсутність візуального контакту із пацієнтами і яким у період пандемії набагато складніше ретельно збирати скарги від пацієнтів під час телефонного консультування.

«Інформаційні матеріали проєкту USAID Ukraine — USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я» вчать заспокоювати пацієнта, дають поради, як вести розмову та керувати нею, а також завершити її, залишаючи пацієнта впевненим і спокійним. Вміння слухати та працювати з багатослівними і тривожними пацієнтами — ось головні навички, яких я набула завдяки цим матеріалам і які вже почала застосовувати у щоденній практиці. Безперечно, буду радити колегам ці матеріали», — зазначила Марія Буртик,  директор КНП КМР «Коломийський міський центр ПМСД».

Інформаційні матеріали «Телефонне консультування» можна завантажити за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами nszu.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *