Програма «Доступні ліки»: затверджено новий Реєстр лікарських засобів

Резюме. Із 246 лікарських засобів, які увійшли до реєстру, 187 призначено для лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями,  43 — із цукровим діабетом 2-го типу, 15 — із бронхіальною астмою та один лікарський засіб для лікування ревматичних хвороб

1 червня 2020 р. оприлюднено наказ Міністерства охорони здоров’я України № 1284, яким затверджено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 28 травня 2020 р.

З 246 лікарських засобів, які входять до програми «Доступні ліки», 77 можна отримати безоплатно. Про це повідомляють у Національній службі здоров’я України (НСЗУ) і підкреслюють, що це на 4 більше, ніж було у попередньому реєстрі. Також до нового реєстру включено 7 нових лікарських засобів.

Із 246 лікарських засобів, які увійшли до реєстру, 187 призначено для лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями,  43 — з цукровим діабетом 2-го типу, 15 — з бронхіальною астмою та один лікарський засіб для лікування осіб із ревматичними хворобами.

Найбільша кількість лікарських засобів із міжнародними непатентованими назвами — амлодипін (33) та метформін (33).

Зазначимо, що 18 квітня 2020 р. програму «Доступні ліки» розширено препаратами за міжнародними непатентованими назвами «хлорохін» та «гідроксихлорохін». Рішення про включення цих ліків пов’язане з тим, щоб здійснювати їх відпуск виключно за електрон­ними рецептами, тому реімбурсація цих препаратів не передбачена.

Про програму «Доступні ліки»

Програма реімбурсації «Доступні ліки» працює з 1 квітня 2017 р. Завдяки їй пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом 2-го типу чи бронхіальною астмою можуть отримати потрібні їм лікарські засоби за рецептом свого лікаря первинки в аптеці безоплатно або з незначною доплатою.

З 1 квітня 2019 р. програма реімбурсації перейшла в адміністрування НСЗУ і стала працювати за новими правилами — відпуск лікарських засобів відбувається лише за електронними рецептами. Це дозволяє людині отримати потрібні їй ліки в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця виписування рецепта. Програма з бюджетоорієнтованої стала пацієнтоорієнтованою.

У НСЗУ зазначають, що найбільшу частку користувачів програми саме ті, хто потребує фінансового захисту. Програма дозволяє зменшити особисті витрати українців на лікування, зокрема:

  • 11,5% свого доходу в середньому щомісяця заощаджують люди віком 65+, які отримують мінімальну пенсію;
  • 63% мінімального прожиткового мінімуму на дитину — батьки малечі віком до 5 років;
  • 35% мінімального прожиткового мінімуму на дитину — родина, де є діти віком 6–17 років.

Коментар НСЗУ

«Ми продовжуємо поліпшувати програму реімбурсації «Доступні ліки». Ліки стають ще доступнішими для пацієнтів. Тепер в оновлений реєстр внесено нові лікарські засоби, які можна отримати безоплатно чи з незначною доплатою. Програма реімбурсації допомагає українцям дбати про здоров’я. Вона надає можливість отримувати потрібні  ліки від держави безоплатно або з незначною доплатою для безперервного лікування пацієнтів із бронхіальною астмою, цукровим діабетом 2-го типу та серцево-судинних захворювань. Безперервне лікування допомагає зберегти якість життя пацієнтам, що живуть із цими захворюваннями. Вже понад 2,19 млн пацієнтів в Україні отримали ліки за програмою реімбурсації. А загалом вже відпущено понад 14,38 млн е-рецептів», — зазначає  Ірина Ліштаба, в.о. начальника відділу роботи з договорами з аптеками НСЗУ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua, nszu.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *