Liki24 UA

Презентовано стратегію розвитку трансплантації

Резюме. Та досягнення Україною трансплантаційної незалежності

9 серпня 2020 р. на щоденному брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов презентував масштабну стратегію Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) щодо здобуття трансплантаційної незалежності Україною до 2023 р. Детально ознайомитись із документом можна за посиланням.

Основні пріоритети

У рамках презентації Максим Степанов озвучив основні пріоритети МОЗ України у цій сфері.

«Пріоритетами МОЗ є збільшення кількості трансплантацій, а саме:  розширення видів органної трансплантації, збільшення кількості трансплантацій кісткового мозку, розбудова Центру трансплант-координації, забезпечення логістики перевезення трансплантатів, зокрема із залученням цивільної авіації, авіаційного транспорту Державної служби України з надзвичайних ситуацій, автотранспорту Національної поліції; а також професійний розвиток вітчизняних фахівців», — заявив М. Степанов.

Проблеми, що потребують вирішення

Міністр також чітко окреслив проблеми, які наявні у цій сфері та є перепонами на шляху до розвитку органної трансплантації та трансплантації кісткового мозку: відсутність протоколів лікування та чітких показань для проведення трансплантації, дефіцит кадрів із практичним досвідом проведення трансплантацій тощо. Тому МОЗ України розробило чіткий механізм подолання цих проблем та очікує на амбітні результати.

«Вже у 2021 р. ми очікуємо на збільшення кількості трансплантацій нирок у 3 рази, печінки — у 4 рази, серця — у 8 разів», — додав міністр.

Зазначимо, що реалізація програми вже почалася: на сьогодні вже 24 медичні заклади беруть участь у пілотному проєкті щодо розвитку системи трансплантації в Україні. Зокрема, кілька днів тому у Львівській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше в Україні здійснили трансплантацію підшлункової залози.

Напрямки розвитку та фінансування

Очільник МОЗ України також підкреслив, що стратегія має чіткі таймлайни щодо впровадження нововведень у кожному з підрозділів подібної медичної допомоги: органній трансплантації, трансплантації кісткового мозку, трансплант-координації та кадровій політиці, де головною метою є формування в Україні власної команди для алогенної трансплантації кісткового мозку дорослим. Окрім цього, для підготовки необхідних спеціалістів МОЗ планує включити питання діагностики смерті мозку до навчальних програм додипломного та післядипломного навчання лікарів.

Останній слайд презентації присвячений бюджетним витратам на цю програму. Міністерство планує суттєво збільшити фінансування пілотного проєкту з трансплантації вже з 2021 р. — на 483 млн грн.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *