Працівники лабораторій також отримають надбавку за COVID-19

Резюме. На це виділено 280 млн грн

Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України, розповів під час брифінгу 26 травня 2020 р. про заробітні плати співробітників лабораторій, які працюють із COVID-19. За його словами, Уряд виділив додатково 650 млн грн на забезпечення готовності та реагування лабораторних підрозділів Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України на поширення коронавірусної хвороби. З цих коштів 280 млн грн передбачено на оплату праці співробітників лабораторних центрів. Найближчим часом під ці суми буде затверджено паспорт бюджетної програми, і працівники лабораторій також отримають 300% надбавку за весь період роботи із хворими та контактними особами, а також із матеріалом інфікованих COVID-19.

Підвищення ефективності тестування

Додатково МОЗ України залучило лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів для розширення діагностики COVID-19 методом ПЛР.

МОЗ України володіє інформацією про черги, які сформовані у деяких містах-мільйонниках на тестування методом ПЛР. Референс-лабораторія Центру громадського здоров’я МОЗ України постійно координує роботу лабораторій, щоб якомога швидше зменшити ці черги.

Порушення у Дніпропетровському лабораторному центрі

Також В. Ляшко повідомив, що днями проведено перевірку Дніпропетровського обласного лабораторного центру. За результатами цієї перевірки встановлено порушення певних алгоритмів тестування в певні дні у Дніпропетровському обласному лабораторному центрі. За результатами виявлених порушень прийняте рішення про відсторонення від роботи керівника лабораторного центру, і справа передана до правоохоронних органів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *