Планова вакцинація і COVID-19: МОЗ наголошує на необхідності її проведення

Резюме. Коментар Віктора Ляшка, заступника міністра охорони здоров’я — головного державного санітарного лікаря України

Під час карантину не заборонено проведення вакцинації згідно з Національним календарем щеплень. Планова імунізація, навпаки, є запорукою захисту дітей від низки небезпечних інфекцій. Про це 29 вересня 2020 р. зазначив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Зменшення кількості щеплень при пандемії

‎Пандемія COVID-19 призвела до різкого зменшення кількості щеплень дітей, а  відповідно, й до зниження їх захисту і підвищення ризиків виникнення захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, будь-які переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення імовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань»‎, — підкреслив В. Ляшко.

Правила вакцинації під час пандемії COVID-19

Також головний державний санітарний лікар нагадав про алгоритм проведення щеплень. За його словами, розпочати вакцинацію потрібно з візиту до сімейного лікаря, під час консультації з яким можна отримати відповіді на запитання, що цікавлять, — починаючи від наявності вакцини до можливих реакцій організму.

«Кожен пацієнт має право подивитися флакон з вакциною, спитати або самостійно перевірити термін її придатності. На ваше прохання медичний працівник має надати вакцину,  щоб ви могли перевірити зазначені на ній термін придатності та серію. Хочу наголосити, що вакцинація — це швидко, майже безболісно і необхідно, особливо у наш непередбачуваний час»‎, — заявив В. Ляшко.

Зазначимо, на сьогодні в календар профілактичних щеплень внесено 10 небезпечних хвороб, серед них — гепатит В, туберкульоз, поліомієліт, дифтерія та ін. Наразі в Україні достатньо вакцин для проведення профілактичних щеплень проти всіх інфекційних хвороб, вакцинація від яких передбачена Національним календарем щеплень.

Нагадаємо: раніше міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що кількість ввезених вакцин від грипу в Україну в епідемічний сезон 2020–2021 збільшиться майже вдвічі.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

1 октября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *