Нові стандарти та протокол лікування COVID-19: коментар Максима Степанова

Резюме. Коротко про основні зміни

Як ми вже повідомляли, МОЗ України затвердило зміни до клінічного протоколу та стандартів надання медичної допомоги при COVID-19.

Коментар Максима Степанова

18 вересня 2020 р. під час щоденного брифінгу М. Степанов, міністр охорони здоров’я України, зазначив, що у новому протоколі розширена схема використання глюкокортикоїдів, визначено алгоритми призначення антикоагулянтної терапії, доповнені підходи до протимікробної терапії вторинної бактеріальної коінфекції, також конкретизовано показання для призначення лікарського засобу тоцилізумаб. Загалом до протоколу повністю включено підходи щодо медикаментозної та кисневої терапії при коронавірусній інфекції.

Очільник МОЗ України наголосив, що призначення того чи іншого лікарського засобу при COVID-19 має здійснюватися виключно з урахуванням індивідуального перебігу хвороби у кожного конкретного пацієнта. Національний протокол лікування коронавірусної хвороби розроблений виключно для медичних працівників. Міністерство закликає громадян не займатися самолікуванням і при перших симптомах звертатися до сімейного лікаря.

Згідно з оновленими стандартами надання медичної допомоги, особа, яка перебувала 14 днів на самоізоляції та немає жодного симптому COVID-19, не повинна робити ПЛР-тестування. Це стосується як дорослих, так і дітей. Пацієнти, які йдуть на планову госпіталізацію, також не повинні робити ПЛР-тести, за винятком, якщо у них наявні ознаки гострого респіраторного захворювання.

ПЛР-тестування має проводитися виключно людям, які мають симптоми коронавірусної хвороби і які звертаються до сімейного лікаря. За рішенням лікаря до пацієнта буде відправлена мобільна бригада для проведення дослідження методом ПЛР.

МОЗ України розглядає питання залучення приватних лабораторій до проведення ПЛР-тестування за кошти держави. Наразі проводяться відповідні розрахунки та консультації з найбільшими операторами ринку. За декілька днів Міністерство запропонує механізм залучення приватних лабораторій. Вартість тестування у державних лабораторіях з урахуванням усіх складових часто вдвічі нижча, ніж у приватних.

Також М. Степанов повідомив, що Україна вийшла на заплановану на середину вересня кількість тестувань методом ПЛР на добу — більше 30 тис. досліджень. І цей показник зростатиме й найдалі.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/moz.ukr

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *