Liki24 UA

Нові можливості для трансплантації в Україні

Резюме. МОЗ напрацьовує відповідні документи

Міністерство охорони здоров’я працює над удосконаленням системи трансплантації в Україні. З цією метою створили окрему робочу групу, що займається питаннями розвитку високотехнологічної медичної допомоги й наразі опрацьовує два проєкти наказів МОЗ. Вони покликані розширити можливості для виконання операцій із трансплантації, а також забезпечити чіткість усіх процесів. Про це на брифінгу 10 березня 2021 р. повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Іващенко.

Врегулювання діяльності трансплант-координаторів

Проєкт наказу «Про затвердження положення про врегулювання діяльності трансплант-координаторів» чітко прописує єдині критерії та порядок постановлення осіб, яким потрібна трансплантація, у листок очікування на операцію.

«Це дасть можливість застосовувати єдині підходи до постановлення в листок очікування в будь-якому центрі трансплантації в Україні. Також визначаються дії медичного персоналу після сформованої пари донор — реципієнт та механізм взаємодії з єдиною державною інформаційною системою трансплантації»,  зазначив І. Іващенко.

Посмертне донорство

Також робоча група опрацювала проєкт наказу «Деякі питання організації посмертного донорства», який урегульовує взаємодію всіх учасників процесу трансплантації. Це, зокрема, визначення чітких дій трансплант-координаторів у лікарнях у разі наявності потенційного донора. Також документом затверджується склад бригади вилучення анатомічних матеріалів. До них будуть залучати лікарів-комбустіологів, тобто хірургів, які спеціалізуються на опіках. Це дасть можливість забезпечити використання донорської шкіри для лікування в опікових центрах.

«Крім того, наказом розширюється перелік анатомічних матеріалів, дозволених до вилучення, що створює передумови для нових видів трансплантації, які до цього часу в Україні не здійснювали», — сказав І. Іващенко.

Нагадаємо, 24 лютого Уряд прийняв Постанову «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині», що дає поштовх для розвитку цілому напряму медицини. Серед нових можливостей, зокрема, використання донорської шкіри та створення ринку біоімплантів в Україні.

Також І. Іващенко повідомив, що Київський міський центр нефрології та діалізу здійснив свою першу трансплантацію нирки. Наразі центр забезпечує замісними методами підтримки приблизно 600 пацієнтів в Україні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

11 марта, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *