Неінфекційні захворювання та подолання туберкульозу — на порядку денному ООН

Резюме. Українська делегація взяла участь у 73 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку

У рамках 73-ї сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку (США) минулого тижня відбулися дві знакові події для громадського здоров’я:

  • 26 вересня — засідання на тему «Об’єднані для подолання туберкульозу: термінові заходи реагування на глобальну епідемію»;
  • 27 вересня — всебічний розгляд питання профілактики неінфекційних хвороб і боротьби з ними під гаслом «Час діяти».

До складу української делегації, яку очолював віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко та в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, входив перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Прийнято 2 політичні декларації

«Це перша в історії нарада такого глобального представницького формату з питань протидії туберкульозу — головному серед інфекційних хвороб убивці людей в XXI ст. — і вже третя щодо профілактики неінфекційних хвороб. Схвально, що цього тижня одноголосно прийнято дві ключові політичні декларації, які спонукатимуть світ наблизитися до виконання Цілей сталого розвитку, які були прийняті державами — членами ООН у вересні 2015 р., і зокрема, цілі № 3 «Забезпечення здорового способу життя та сприяння процвітанню для всіх у будь-якому віці, — коментує В. Ляшко. — Нарешті настав час, коли світові лідери домовилися взяти на себе особисту відповідальність за зусилля своїх країн для подолання туберкульозу та з профілактики та лікування неінфекційних хвороб».

На боротьбу з туберкульозом буде мобілізовано 13 млрд дол. США

Глави держав і урядів, які взяли участь у Нараді високого рівня з протидії туберкульозу, погодилися до 2022 р. мобілізувати 13 млрд дол. США для забезпечення профілактики і допомоги хворим на туберкульоз, а також 2 млрд дол. США для наукових досліджень. Вони взяли на себе зобов’язання вжити рішучих заходів для боротьби з лікарсько-стійкими формами недуги, удосконалити підзвітність і приділяти першочергову увагу проблемам, що зачіпають права людини, таким як стигматизація щодо туберкульозу, котра досі поширена в багатьох країнах світу.

Планується удосконалення законодавства щодо запобігання неінфекційним хворобам

Розглянувши питання неінфекційних захворювань, світові лідери погодилися взяти на себе політичне зобов’язання удосконалити законодавство і податково-бюджетні заходи, спрямовані на захист людей від тютюну, нездорових продуктів харчування та інших шкідливих виробів, наприклад, шляхом обмеження реклами алкоголю, запровадження заборон на куріння і оподаткування цукровмісних напоїв.

Цього тижня було ухвалено революційні рішення, котрі мають привести до перемоги над туберкульозом і зменшення тягаря неінфекційних недуг. Але цих амбітних цілей в Україні буде важко досягти через уторгнення та постійні атаки російських військ на українські території.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами phc.org.ua

27 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *