Liki24 UA

Нещасні випадки на виробництві: частка медиків може сягнути 77% загальної кількості

Резюме. Наявні труднощі з завершенням розслідування випадків захворювання на COVID-19

Упродовж 2020 р. Фондом соціального страхування України (ФССУ) зареєстровано 6 646 нещасних випадків, які визнано пов’язаними з виробництвом. З них 3 054 випадки, або 46% — гостре професійне захворювання медичних та інших працівників на COVID-19. Водночас, за розрахунками фахівців ФССУ, за умови завершення розслідувань усіх випадків інфікування, показник виробничих нещасних випадків у галузі охорони здоров’я сягнув би 77% за підсумками минулого року.

Про це начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції ФССУ Сергій Таровик повідомив 26 лютого 2021 р. під час селекторної наради із профільними фахівцями управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві. Участь у нараді також взяли начальниця відділу організаційно-методичного забезпечення роботи страхових експертів Ірина Васинська та заступник начальника управління — начальник відділу організації профілактичних заходів та аналізу страхових випадків Сергій Акопян.

Труднощі при розслідуванні COVID-19

«Зазвичай розслідування нещасних випадків відбувається оперативно, тож за підсумками року ми бачимо показову картину розподілу травматизму і гострих профзахворювань за галузями. Однак у разі гострих профзахворювань на COVID-19 розслідування не може бути завершене без матеріалів епідеміологічного розслідування МОЗ України і діагнозу щодо гострого профзахворювання, який встановлюють лікар-інфекціоніст і лікар-профпатолог. На сьогодні 91% розслідувань не завершені саме у зв’язку з відсутністю у матеріалах карти епідрозслідування (65%) чи діагнозу профхвороби (26%). За нашими розрахунками, якби всі ці розслідування були завершені, за підсумками 2020 р. галузь охорони здоров’я зайняла б у структурі нещасних випадків 77%», — говорить С. Таровик.

Цифри з початку епідемії

З початку пандемії ФССУ отримав 40 593 повідомлення про клінічно підтверджені випадки захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19, з яких розслідування завершено за 15 936 випадками, 4 542 з яких визнано комісіями пов’язаними з виробництвом, у тому числі 118 — смертельні.

За словами С. Таровика, робота страхових експертів з охорони праці ФССУ сьогодні має максимальні навантаження, пов’язані з участю у проведенні розслідувань гострого професійного захворювання медиків, однак, попри це, потребує посилення профілактичного напряму.

«Розрахована частка нещасних випадків у галузі охорони здоров’я дозволяє оцінити реальний масштаб проблеми із системою охорони праці в лікарнях та свідчить про недостатність заходів із профілактики зараження. Навіть в умовах карантинних обмежень ми можемо надавати консультації та допомагати організувати безпечні умови праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, зокрема за допомогою телекомунікаційних засобів. Цю роботу потрібно посилити для збереження життя і здоров’я працівників», — зазначив С. Таровик.

Начальниця відділу організаційно-методичного забезпечення роботи страхових експертів Ірина Васинська звернула увагу присутніх на проблемах ведення обліку нещасних випадків та надала відповідні рекомендації.

Крім того, під час заходу проаналізовано стан розслідувань у розрізі регіонів, надано відповіді на проблемні питання та доведено рекомендації щодо налагодження співпраці та пришвидшення проведення розслідувань.

Нагадаємо: зв’язок інфікування медика із виробництвом визначає комісія з розслідування, що створюється:

  • закладом охорони здоров’я (у разі смерті медика, якщо його посада і місце роботи включені до переліків відповідно до Постанови КМУ від 5 січня 2021 р. № 1; до складу комісії входять представники закладу охорони здоров’я);
  • Держпраці (у разі смерті медика, чия посада та/або місце роботи не включені до переліків; до складу включаються представники роботодавця, профспілки, закладу охорони здоров’я, ФССУ, Держпраці);
  • або роботодавцем (в інших випадках; до складу включаються представники роботодавця, профспілки, закладу охорони здоров’я, ФССУ, Держпраці).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами www.fssu.gov.ua/

4 марта, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *