Народні депутати заслухали план дій МОЗ України на 2021 рік

Резюме. Під час чергового засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування

16 вересня 2020 р. відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

План дій МОЗ України на 2021 рік

На засіданні народні депутати заслухали заступника міністра охорони здоров’я України Світлану Шаталову, яка представила план дій Міністерства охорони здоров’я України на 2021 рік, у тому числі щодо фінансування галузі в цілому та Програми медичних гарантій зокрема.

За її словами, згідно із проєктом Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік», передбачається збільшення фінансування галузі на 18,4% порівняно з поточним роком, зокрема передбачено зростання мінімальної заробітної плати на близько 30%.

«Питома вага видатків на охорону здоров’я у ВВП у 2021 році прогнозується на рівні близько 4%, що не відповідає чинному законодавству, і Міністерство дуже занепокоєне і стурбоване такою ситуацією», — поінформувала С. Шаталова.

Вона також зазначила: «Загальний бюджет на реалізацію Програми державних гарантій медичного обслуговування населення заплановано в обсязі 123,4 млрд грн при мінімально необхідному обсязі, розрахованому спільно з Національною службою здоров’я України, — 225,2 млрд грн». Заступник міністра підкреслила, що у всьому світі відбувається збільшення фінансування сфери охорони здоров’я у зв’язку із пандемією COVID-19.

Міністерство основний акцент робить на підвищенні заробітної плати медичним працівникам, оскільки її рівень є значно нижчим, ніж у сусідніх країнах і становить у середньому близько 270 дол. США.

Також серед пріоритетів Міністерства на наступний рік С. Шаталова назвала такі як:

  • розвиток спеціалізованої та вузькоспеціалізованої допомоги, наприклад трансплантація;
  • закупівля вакцин, зокрема і від COVID-19;
  • закупівля лікарських засобів;
  • виведення на належний рівень надання екстреної медичної допомоги;
  • стандартизація надання допомоги;
  • фінансування медичної освіти.

План роботи Національної служби здоров’я України на 2021 рік представив т.в.о. голови Національної служби здоров’я України Андрій Віленський.

Комітет прийняв рішення взяти до відома надану інформацію.

Додаткове фінансування для боротьби з COVID-19

Також  Комітет розглянув проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо державних запозичень» (№ 3040а).

Законопроєкт підготовлено з метою розв’язання питання забезпечення фінансування заходів, спрямованих на запобігання виникненню, поширенню та подоланню наслідків COVID-19.

Проєктом пропонується внести відповідні зміни до статті Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», згідно з якими збільшуються річні планові призначення 2020 року за бюджетною програмою КПКВК 2301610 «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» для Проєкту «Додаткове фінансування Проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на суму 556 695,7 тис. грн. Зазначені кошти будуть спрямовані на закупівлю лабораторного обладнання, витратних матеріалів, тест-систем та холодильного обладнання для лабораторних центрів відповідно до договорів з агенціями ООН для підтримки заходів боротьби з COVID-19.

За підсумками розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкт за основу та в цілому.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами rada.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *