МОЗ України прискорить широке впровадження електронних рецептів

Резюме. Створено робочу групу

При Міністерстві охорони здоров’я України створено робочу групу з впровадження електронного рецепта на лікарські засоби.

Про це під час брифінгу 20 вересня 2020 р. повідомив очільник Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України.

Коментар Максима Степанова

«У планах роботи за цим напрямом відпуск за електронним рецептом: наркотичних препаратів, інсулінів, імуносупресивних лікарських засобів — 2021 рік; антибіотиків — 2022 рік; інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ — починаючи з 2023 року», — зазначив М. Степанов.

За його словами, така ініціатива була запроваджена Міністерством у зв’язку з неконтрольованим відпуском в Україні рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування і внаслідок цього — погіршання здоров’я населення.

Ця проблема полягає не лише в недобросовісному виконанні аптечними закладами ліцензійних вимог (відпуск рецептурних ліків з аптек без рецепта лікаря), а й в небажанні деяких лікарів виписувати рецепти, як того вимагають відповідні правила. Це, у свою чергу, призводить до перекладання відповідальності за призначення ліків з лікарів на провізорів та знижує доступність лікарських засобів для населення.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *