МОЗ України передало київській лікарні «Охматдит» тести для COVID-19

Резюме. З нагоди Дня захисту дітей

Міністерство охорони здоров’я України відгукнулося на звернення Національної дитячої лікарні «Охматдит» і передало закладу 768 ПЛР- та 2000 ІФА-тестів. Таким чином відомство покрило потребу закладу в ПЛР-тестах на три місяці наперед.

Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на щоденному брифінгу, який відбувся 1 червня 2020 р. у Національній дитячій лікарні «Охматдит».

Коментар Максима Степанова

«Ми вчора передали ПЛР-тести, які забезпечують трьохмісячну потребу цієї лікарні. Також ми передали 2000 ІФА-тестів. Дані тест-системи можна використовувати за показаннями для тестування як дітей, так і батьків, які перебувають у лікарні «Охматдит», — підкреслив М. Степанов.

За словами очільника відомства, День захисту дітей, який відзначається 1 червня, — хороша нагода, щоб публічно підняти питання захисту здоров’я дітей в Україні, які потребують уваги суспільства і держави. «При цьому надання якісної, кваліфікованої та швидкої медичної допомоги не лише дітям, а й усім українцям — головний пріоритет нашої команди», — резюмував міністр М. Степанов.

Також очільник МОЗ підкреслив, що через старт другого етапу реформи багато дитячих лікарень опинилися в скрутному фінансовому становищі, що не дозволяє цим медичним закладам надавати кваліфіковану медичну допомогу.

Про ІФА-тестування на COVID-19

Нагадаємо, що відповідно до наказу МОЗ України від 20.05.2020 р. за № 1227, в Україні почалося ІФА-тестування на COVID-19.

Імуноферментний аналіз (ІФА) — це вид дослідження, за допомогою якого виявляється комплекс антиген–антитіло, що виробляється, якщо організм уражений вірусом.

Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це свідчить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла чи інфікувалася вірусом, виробивши антитіла до нього.

ІФА-тестування може проводитися пацієнтам із симптомами COVID-19, хворим на пневмонію, контактним особам, пацієнтам, які потребують планової госпіталізації та/чи операції, медичним працівникам, які працюють із хворим на COVID-19, працівникам лабораторій, які обробляють зразки на COVID-19, працівникам патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіла, в тому числі, взятті зразків секційного матеріалу, працівникам Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордонслужби, іншим медичним і фармацевтичним працівникам.

Якщо ІФА-тестуванням в особи виявлено антитіла, вона повинна здати зразок для ПЛР-діагностики. Враховуючи те, що, зокрема, медики, працівники Національної гвардії та Національної поліції повинні проходити діагностику регулярно, ІФА-тестування допоможе знизити навантаження на ПЛР-дослідження.

Крім того, планується проведення тестів ІФА для пацієнтів із наявними симптомами COVID-19, у яких негативні результати ПЛР-тестів.

Відмінність ІФА-тестів від ПЛР- та експрес-тестів

Для проведення ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання. При цьому аналізується сироватка крові, а не сама кров, як у разі експрес-тестів, і не матеріали мазків, як у разі ПЛР.

ІФА-тест виявляє імунну реакцію на вірус — рівень антитіл.
Експрес-тести також виявляють антитіла в організмі як відповідь на антиген, проте мають низьку чутливість і специфічність порівняно із ІФА-тестами.

ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал. Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для проведення ПЛР-дослідження.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua, phc.org.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *