МОЗ України відстоюватиме підвищення зарплат медикам у 2021 р.

Резюме. Заява Максима Степанова, міністра охорони здоров’я України

Міністерство охорони здоров’я України ініціювало суттєве підвищення заробітних плат медикам у 2021 р. Відповідні пропозиції були подані до проєкту державного бюджету на наступний рік. Про це 25 вересня 2020 р. в ефірі одного з національних телеканалів заявив Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України.

Коментар Максима Степанова

“Ми повинні говорити про радикальне збільшення заробітної плати у наступному році. Це сором, який усі 29 років супроводжує Україну, коли наші медичні працівники отримують найнижчу заробітну плату в країні. Заробітна плата касира, водія Uber наразі в рази вища, аніж лікаря”, — підкреслив міністр.

За словами М. Степанова, у поданих МОЗ пропозиціях до державного бюджету на 2021 р. передбачено заробітну плату лікаря, зокрема, від 23 тис. грн, медичної сестри — 17-18 тис. грн.

“Ми будемо відстоювати це підвищення на наступний рік. Чому це важливо? Тому що реформа медичної системи — це не просто зміна системи фінансування. Пацієнту байдуже, як надходять кошти: через медичну субвенцію або ж через Національну службу здоров’я. Людина хоче, щоб їй надавали якісну медичну допомогу, і щоб їй не виписували перелік платних ліків”, — підкреслив очільник МОЗ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

28 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *