МОЗ пропонувало збільшити фінансування первинної ланки

Резюме. Коментар Максима Степанова, міністра охорони здоров’я України

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України у рамках бюджетного процесу ініціювало збільшення у наступному році виплат сімейним лікарям за кожну укладену з пацієнтом декларацію з нинішніх 600 грн до 710 грн. Про це 22 вересня 2020 р. під час щоденного брифінгу повідомив Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України.

Коментар Максима Степанова

Загалом, згідно з пропозицією МОЗ України, на такі цілі у Держбюджет-2021 необхідно закласти 23,5 млрд грн. При цьому розмір виплат сімейним лікарям буде залежати від певних коефіцієнтів. МОЗ також заклало в бюджет додаткову суму за ведення в амбулаторних умовах хворих на туберкульоз. Наразі в Україні з сімейними лікарями укладено більше 31 млн декларацій.

М. Степанов також нагадав, що МОЗ України запропонувало виділити із державного бюджету на фінансування медицини у наступному році 296 млрд грн, в тому числі на Програму медичних гарантій — 225 млрд грн. Тарифи розраховувалися залежно від реальної вартості лікування та справедливої зарплати медиків. МОЗ запропонувало виділити із держбюджету на фінансування медицини у наступному році 296 млрд грн, в тому числі на Програму медичних гарантій — 225 млрд грн. Тарифи розраховувалися залежно від реальної вартості лікування та справедливої зарплати медиків.

Терміни проведення ПЛР-тестів

Крім того, зазначено, що МОЗ України гостро реагує на всі випадки порушення терміну проведення ПЛР-тестування. Для цього створені та працюють на місцях моніторингові групи. Наразі діє принцип пріоритезації, тобто ПЛР-тестування проводиться перш за все людям, які мають ознаки коронавірусної хвороби, або тим, хто госпіталізований з ознаками COVID-19 чи з пневмонією. Зразок для ПЛР-тесту повинен бути доставлений в лабораторію в певному температурному режимі за 48 год.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/moz.ukr

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *