МОЗ представило план діяльності на 2021 рік

Резюме. Планується розширення бази платних послуг

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України пропонує в наступному році реалізувати Програму медичних гарантій, яка б гарантовано забезпечила надання відповідних медичних послуг, зокрема з первинної та екстреної допомоги, невідкладної медичної допомоги в умовах стаціонарів та допомоги хворим онкологічного профілю. Про це повідомив Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України, під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, яке відбулося 28 вересня 2020 р.

Заплановані видатки бюджету

Зокрема, у бюджетному запиті на 2021 рік МОЗ України закладає на потреби первинної медичної допомоги 23,5 млрд грн, а на потреби вторинної і третинної медичної допомоги — близько 160 млрд грн. Окрім того, Міністерство ініціює виділення 15,08 млрд грн на вакцини проти COVID-19 та збільшення видатків на розвиток трансплантації в Україні до 595,5 млн грн.

Нагадаємо: у 2020 р. році на операції з пересадки органів було заплановано 112 млн грн, і ця сума станом на зараз майже вичерпана.

«Залишилося 8 млн грн, які ми передали у резерв. На них розраховуємо здійснити першу в історії України пересадку легень, також запланована трансплантація кісткового мозку. Вже зараз бачимо дефіцит коштів, тому заклали більшу суму видатків на наступний рік», — зазначив міністр.

Залучення інших джерел фінансування

За словами М. Степанова, для цього необхідно активно залучати інші недержавні шляхи фінансування: стимулювання розвитку добровільного медичного страхування, активне залучення коштів місцевого бюджету для надання окремих видів медичної допомоги та розширення бази платних послуг.

Крім цього, також пропонується забезпечити більш дієвий контроль щодо якості медичної допомоги, впровадження нових медичних стандартів та клінічних протоколів надання медичної допомоги, залучення громадського контролю. Цей комплекс заходів дозволить побудувати  модель системи охорони здоров’я, справді орієнтованої на пацієнта та його потреби, з одного боку, та лікаря і медичних працівників — з іншого.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

29 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *