Liki24 UA

Медична освіта: МОЗ створює університетські клініки та об’єднує до- та післядипломне навчання

Резюме. Коментар Ірини Микичак, заступника міністра охорони здоров’я України

Студенти, які навчаються у медичних закладах вищої освіти, зможуть ефективніше опановувати практичні навички та підвищувати свою компетенцію. Такі можливості відкриваються завдяки створенню у закладах вищої освіти університетських клінік. З такою позицією  виступає Міністерство охорони здоров’я України.

Як повідомила під час брифінгу 18 лютого 2021 р. заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак, створення таких клінік — важливий напрямок реформування української медичної освіти.

Так, з 11 лютого 2021 р. Міністерство передало в розпорядження Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Республіканську клінічну лікарню МОЗ України.

Реорганізація НМАПО імені П.Л. Шупика

«Таким чином, Університет імені Богомольця — провідний вищий навчальний заклад України — отримає потужну клінічну базу, де студенти зможуть підвищувати свою компетенцію, краще опановувати практичні навички. Також МОЗ реорганізує Національну медичну академію післядипломної освіти імені П.Л. Шупика в Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика. Таким чином, університет розширить свої повноваження і можливості навчання як на додипломному, так і на післядипломному рівні», — розповіла І. Микичак.

Також у рамках реформування відбудеться об’єднання Харківської медичної академії післядипломної освіти та Харківського національного медичного університету в один заклад вищої освіти.

«Нині МОЗ відпрацьовує відповідну дорожню карту, щоб процес об’єднання цих двох закладів відбувся з максимальним урахуванням традицій та можливостей медичних закладів вищої освіти, в інтересах студентів, лікарів, науково-педагогічних працівників. Аби в результаті ми отримали висококонкурентний заклад вищої освіти, де студенти й лікарі зможуть отримувати універсальну медичну освіту та професійний розвиток», — зазначила заступник міністра.

Нагадаємо, що триває громадське обговорення наказу МОЗ «Про затвердження Положення про інтернатуру». Воно продовжується у форматі  активних консультацій зі студентським середовищем та професійними медичними асоціаціями. МОЗ відкрите до публічного обговорення всіх новацій у медичній освіті та враховує всі конструктивні пропозиції, направлені на розвиток української медицини.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua

19 февраля, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *