Максим Степанов обіцяє українцям якісну та доступну медицину

Резюме. Звернення очільника МОЗ України у зв’язку із медійним і політичним тиском на Міністерство

1 червня 2020 р. міністр охорони здоров’я України Максим Степанов виступив із відеозверненням у зв’язку з медійним і політичним тиском на Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України.

Очільник МОЗ зазначив, що за всі роки незалежності України діяльність Міністерства завжди була резонансною. І зрозуміло чому — здоров’я важливе для кожного українця. Та водночас за 30 років ніхто в нашій країні не побудував системи охорони здоров’я, в якій кожен громадянин почувався би захищеним.

Пряма мова Максима Степанова

«Останнім часом МОЗ України часто згадують у негативному тоні, звинувачують у всіх можливих і неможливих злочинах. Чинять медійні атаки та політичний тиск. Тому я вважаю за потрібне прояснити ситуацію. На посту міністра я вже 2 міс. Тож можу обґрунтовано стверджувати — системи охорони здоров’я в Україні немає. Це окремі уламки радянського минулого, шматочки абстрактних, нездійснених проєктів майбутнього, відсутність нормальної нормативної та ресурсної бази. А система — повністю знищена. Загроза коронавірусу ще раз довела, що українці дуже добре вміють згуртуватися перед лицем небезпеки заради перемоги. Що ж стосується повсякденного життя, то тут необхідні системні рішення. І люди не мають здійснювати подвигу, щоб народити дитину чи отримати кваліфіковану допомогу при інфаркті. Ми вільні люди, живемо в демократичній країні, де кожен має право на власну думку. І ніхто нікому не може заборонити висловлюватися, критикувати — навіть якщо це комусь не подобається.

Сьогодні інформаційне поле поділено на 2 табори. Один табір — адепти так званої псевдореформи, які мали абсолютну владу і майже 4 роки експериментували з українською медициною. З іншого боку — вітчизняні лікарі, медичні працівники всіх рівнів, які опинилися під загрозою звільнення. Зараз ці так звані реформатори стали критиками будь-чого, аби тільки здіймати публічний галас, щоб відволікти українців від провалів своєї діяльності. Усе, що вони здобули, — це загроза звільнення десятків тисяч медиків та закриття сотень лікарень, дефіцит ліків і медичного обладнання, відтік українських лікарів за кордон. Це результати їхніх напрацювань.

Моє завдання на посту міністра зробити так, щоб кожен українець у будь-якому куточку країни був упевнений, що якщо йому чи його близьким знадобиться медична допомога, то по неї не доведеться їхати до Києва.

Як і доручив Президент, ми виправимо помилки, допущені 5 років тому при плануванні медичної реформи. Це не станеться завтра — для  цього потрібен час. Три роки попередня команда застосовувала в Україні елементи досвіду зарубіжних країн, не враховуючи наших реалій.

Коли прийшов коронавірус, на захист людей стали не фейкові експерти-теоретики, а саме наші лікарі, медичні сестри і брати, всі українські медики. Саме з цими фахівцями ми працюємо над виправленням помилок, які мають жахливі наслідки для українського народу. З нами — команда професіоналів. Нас підтримують лікарі, експерти, фахівці з міжнародним авторитетом. Ми маємо спільне бачення вирішення проблем охорони здоров’я з Президентом і Прем’єр-міністром.

Я не боюся ніяких нападок і готовий захищати нашу позицію до кінця, бо знаю, що у нас сильна команда. Ми обов’язково зробимо так, щоб українці отримали якісну, доступну медицину», — наголосив М. Степанов.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *