Максим Степанов: МОЗ розробило Національний план впровадження вакцини проти COVID-19

Резюме. Міністерство охорони здоров’я України розробило Національний план впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України розробило Національний план впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації. Затвердити його планується до кінця цього тижня. Про це під час онлайн-брифінгу заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Ми маємо затвердити такий документ, щоб прибрати будь-які маніпуляції стосовно того, що Україна нібито не готова до вакцинації. Ми прорахували кожен крок у наших подальших діях, аби всі громадяни мали доступ до вакцини, а вакцинація проходила згідно з планом, який ми розробили», — зазначив М. Степанов.

За підрахунками МОЗ, в Україні першочергової вакцинації потребують приблизно 21 млн громадян, які входять до груп ризику. Передусім щеплення будуть проводитися медичним працівникам, військовослужбовцям Збройних сил України, які беруть участь в Операції об’єднаних сил, працівникам соціальної сфери, особам, які перебувають у закладах із надання довгострокового догляду та підтримки (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та персоналу відповідних закладів.

Міністр уточнив, що вакцинацію проводитимуть на базі наявних кабінетів щеплень. Станом на грудень 2020 р. в Україні їх нараховується 11 346. Крім цього, передбачається створення мобільних бригад для проведення щеплень. За умови забезпечення всіма необхідними засобами для здійснення вакцинації вони здійснюватимуть приблизно 190 тис. щеплень на тиждень.

Також щеплення будуть проводитися через мережу сімейних лікарів. Станом на 15 грудня 2020 р. до надання медичної допомоги в усіх регіонах України було залучено 23 795 лікарів первинної медичної допомоги.

Стосовно спроможності холодового ланцюга для зберігання вакцин із вимогами зберігання від –60 °C до –80 °C М. Степанов повідомив, що, окрім державних підприємств, будуть залучені приватні компанії.

«Різні вакцини мають різний холодовий ланцюг зберігання, тому ми опрацьовуємо всі етапи логістики, в який спосіб вони будуть доставлятися. Мета, щоб жодна доза вакцини не була втрачена», — підкреслив очільник МОЗ.

Що стосується фінансування вакцинації, то М. Степанов зазначив, що, згідно з розрахунками МОЗ України, для цього необхідно 15,1 млрд грн.  Але наразі у бюджеті 2021 року закладено лише 2,6 млрд грн. Тому МОЗ в екстреному порядку шукає шляхи отримання коштів на придбання вакцин проти коронавірусної хвороби. Очікується, що буде акумульовано до 2,3 млрд грн.

Міністр охорони здоров’я також додав, що план вакцинації може змінюватись або доповнюватись у процесі його реалізації.

Нагадаємо, що завдяки ініціативі COVAX Україна отримає приблизно 8 млн доз вакцини проти COVID-19. Перші поставки вакцини очікуються наприкінці І кварталу — початку ІІ кварталу 2021 р. Крім того, МОЗ веде переговори з усіма топкомпаніями — виробниками вакцини, які завершили третю фінальну стадію її випробування.

Пресслужба «Українського медичного часопису»

 

18 декабря, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *