Liki24 UA

Майже 45 тис. українців записалися на вакцинацію від COVID-19

Резюме. Вакцинація здійснюється за каскадним принципом

Від учора, 1 березня 2021 р., в Україні запрацював онлайн-сервіс запису до черги вакцинації проти COVID-19. Майже 45 тис. українців уже висловили бажання отримати щеплення, скориставшись попереднім записом. Про це під час брифінгу 2 березня 2021 р. розповів міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Через портал vaccination.covid19.gov.ua записалося 5 280 осіб; через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я — 671 особа; через портал «Дія» — 38 531 особа.

«Ці цифри є красномовним підтвердженням готовності українців до вакцинації та їх довіри до системи охорони здоров’я і планів Міністерства охорони здоров’я щодо подолання COVID», — сказав М. Степанов.

Каскадний принцип вакцинації

За словами міністра, за минулу добу зробили понад 1700 щеплень. Загалом від  початку кампанії — майже 5000. Вакцинація відбувається за каскадним принципом, який передбачає збільшення кількості мобільних груп та стаціонарних пунктів щеплення з кожним наступним етапом вакцинальної кампанії. Стратегічна мета, яку ставить Міністерство охорони здоров’я України, — охопити вакцинацією якомога більшу кількість населення в найкоротші строки.

«COVID-19 — це ворог, з яким ми ведемо війну вже протягом року. Від нього нас захищають лікарі — наші герої, які стали живим щитом між  нами і хворобою. Але недуга підступна й може забрати життя навіть 30–40-річних людей. У нас є вакцина, яка в змозі захистити від цієї хвороби, адже, зробивши щеплення, ви не захворієте взагалі чи перенесете захворювання в легкій формі. Ви точно будете жити. Тому дуже важливо, аби українці продовжували вакцинуватися», — наголосив очільник Міністерства охорони здоров’я України.

Наразі триває перший етап вакцинальної кампанії, під час якого щеплення отримують медики, які працюють із хворими на COVID-19, бригади швидкої допомоги, співробітники лабораторій, які тестують на COVID-19, мешканці та персонал будинків для людей поважного віку, військовослужбовці в ООС.

Володимир Зеленський та Максим Степанов вже публічно вакцинувалися від COVID-19.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

3 марта, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *