Лікування COVID-19: які послуги мають бути безоплатними для пацієнтів

Резюме. Роз’яснення НСЗУ

Станом на 26 травня 2020 р. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила 162 944 463 грн за надання допомоги пацієнтам з підозрою або встановленим COVID-19. Пацієнти отримують безоплатне тестування методом ПЛР мобільною бригадою, за станом здоров’я — екстрену (ЕМД) та стаціонарну медичну допомогу.

Мобільні бригади

Мобільні бригади — це працівники центрів первинної допомоги, міських, районних лікарень або інших закладів охорони здоров’я. Вони проводять забір аналізів (мазки з дихальних шляхів) вдома у пацієнтів, а потім відвозять ці мазки до лабораторії. Тестування здійснюється виключно за направленням сімейного лікаря, лікуючого лікаря або лікаря-консультанта ЕМД чи регіональної гарячої лінії.

НСЗУ платить закладам охорони здоров’я за роботу мобільних бригад, які проводять тестування методом ПЛР. Це означає, що мобільна бригада має все необхідне для взяття мазків у пацієнта вдома і транспортування їх до лабораторії. Для пацієнта послуга безоплатна. Ані засобів індивідуального захисту медпрацівника, ані бензину для автомобіля пацієнт не оплачує із власної кишені.

Екстрена медична допомога

Бригада ЕМД має оцінити стан здоров’я пацієнта на місці виклику та за необхідності транспортувати його до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів із коронавірусною хворобою. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, бригада ЕМД надає йому необхідну медичну допомогу, рекомендації стосовно самоізоляції та направлення на тестування для мобільної бригади.

Стаціонарна медична допомога

У стаціонарі пацієнт безоплатно отримує такі основні  послуги: тестування на SARS-CoV-2, лабораторні та інструментальні дослідження (ЕКГ, загальний клінічний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, визначення рівня глюкози у крові), медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів, кисневу підтримку, інтенсивну терапію та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО за необхідністю, знеболення та медикаментозну терапію, консультації лікарів інших спеціальностей тощо. Це покриває тариф відповідного пакета медичних послуг. Отже, пацієнтові не потрібно платити за те, за що платить держава.

З переліком лікарень, визначених як опорні для госпіталізації пацієнтів із COVID-19, можна ознайомитись за посиланням. Ці лікарні відповідають чітким вимогам, щоб пацієнт отримував безпечну й ефективну допомогу при госпіталізації.

Загалом за стаціонарну медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною інфекцією кошти отримали 6 закладів, які входять до переліку визначених лікарень для госпіталізації пацієнтів із COVID-19 (понад 25,6 млн грн), а 31 заклад, що не входить до переліку лікарень, визначених для госпіталізації, — отримав виплати лише у квітні (10,8 млн грн). За медичну допомогу, яка надається мобільними бригадами, кошти отримали 68 закладів на суму понад 2,4 млн грн. Також усі 25 центрів ЕМД отримали майже 124 млн грн.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами nszu.gov.ua

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *