Лікування онкозахворювань у ПМГ-2021

Резюме. Відбулося друге засідання Робочої групи медичних експертів

30 листопада 2020 р. у Національній службі здоров’я України (НСЗУ) відбулося друге засідання Робочої групи медичних експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій за напрямом «Онкологія». Серед експертів — керівник Черкаського онкодиспансеру Лариса Рудакова, представник ГО «Афіна. Жінки проти раку» Вікторія Романюк, начальник відділу нейроонкології та нейрохірургії дитячого віку Інституту нейрохірургії імені А.П. Ромоданова НАМН України професор Володимир Розуменко, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації з онкології Дмитро Осинський та ін.

Які питання обговорювалися

Медичні експерти обговорили та прийняли пропозиції до пакета «Діагностика, хіміотерапевтичне/радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями (або підозрою на новоутворення) у дорослих та дітей у амбулаторних та стаціонарних умовах». Пропозиції, зокрема, стосувалися проведення додаткових лабораторних та інструментальних досліджень, консультацій, амбулаторної та стаціонарної допомоги, направлення пацієнтів в інші заклади/підрозділи для надання послуг з медичної реабілітації у підгострий/відновний період або послуг з паліативної медичної допомоги, кадрового забезпечення онкологічних закладів (наявність та склад мультидисциплінарних команд), введення інформації до Національного канцер-реєстру тощо.

Коментар Володимира Пляцека

Голова Робочої групи з питань розробки специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій за напрямом «Онкологія», директор Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ В. Пляцек зазначив, що у 2021 р. питання щодо діагностики та лікування онкологічних хвороб у Програмі медичних гарантій лишаться у центрі уваги НСЗУ.

«Ми чітко усвідомлюємо актуальність проблеми раку для українців. Щороку близько 140 тис. українців дізнаються, що мають рак. Тобто кожного дня майже 400 осіб у нашій країні чують від лікаря, що в них онкологічне захворювання. Вони та їх рідні опиняються в ситуації, коли доводиться не лише боротися зі страшною недугою, але й шукати на це значні кошти і для більшості родин витрати на лікування онкозахворювання є катастрофічними. Тому у цьому році за Програмою медичних гарантій фінансування цього напрямку було збільшено на 70% порівняно з попереднім роком.

Трансформація системи охорони здоров’я має поліпшити доступ українців до якісного лікування і знизити катастрофічні витрати родин на медицину. Це питання особливо актуальне, коли йдеться про діагностику та лікування онкологічних захворювань», — наголосив В. Пляцек.

Про робочі групи експертів

Нагадаємо: у НСЗУ за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» стартують перші засідання робочих груп експертів за відповідними медичними напрямами, які розроблятимуть проєкти специфікацій та умов закупівлі медичних послуг, що надаються за Програмою медичних гарантій-2021.

У складі робочих груп — лікарі, представники МОЗ України, НАМН України, ВООЗ, керівники закладів охорони здоров’я, провідні фахівці відповідних галузей медицини, а також представники громадських та пацієнтських організацій. Загалом 384 експерти працюватимуть над оновленням умов закупівлі медичних послуг для держави. Вони надаватимуть НСЗУ методичну, аналітичну, наукову та консультативно-дорадчу підтримку.

Робочі експертні групи працюватимуть у рамках ініціативи зі створення Ради безпеки пацієнтів.

У Програмі медичних гарантій-2021 — 35 пакетів медичних послуг, серед них — два з лікування пацієнтів із COVID-19 та 7 нових пакетів, яких не було в поточному році. Це такі пакети, як «Готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії», «Стоматологічна допомога дорослим та дітям», «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», «Лікування пацієнтів методом інтракорпорального діалізу в амбулаторних умовах», «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги», «Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними захворюваннями (або підозрою на відповідні захворювання) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах» та «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров’я».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами nszu.gov.ua

2 декабря, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *