Лікарське самоврядування в Україні – потужний крок вперед.

Резюме. Україна стала асоційованим членом «Європейської спілки лікарів-спеціалістів» (UEMS)

Україна стала на крок ближче до повноцінного членства у Європейському Союзі. Нарешті, після багаторічної титанічної роботи ВУЛТ на міжнародній арені та в Україні, українським лікарям відкрили ворота до спільної європейської лікарської сім’ї. Так 17 жовтня 2020 р. українські лікарі в особі Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ) стали асоційованим членом «Європейської спілки лікарів-спеціалістів» (UEMS). Ця знаменна подія не могла би трапитись без її натхненника та відомого лікаря-організатора Олега Степановича Мусія. Міністра охорони здоров’я України 2014 року та народного депутата України VIII скликання. Повідомлення з цієї нагоди Д-р О. Мусій отримав 20 жовтня за підписом президента UEMS проф. Василіоса Папалуа та секретаря  доктора Жоао Греньо .

Крім привітання на адресу президента ВУЛТ О. Мусія у посланні повідомляється наступне: на засіданні Ради UEMS 17 жовтня 2020 розглянута заява про бажання ВУЛТ стати членом цієї організації. І що під час голосування її члени висловили підтримку намірам України долучитися до членства у «Європейській спілці лікарів-спеціалістів» та надали їй право стати асоційованим членом цієї організації. Крім вітальних слів, члени асоціації та її президент висловили побажання українській лікарській організації плідної співпраці із UEMS якої з нетерпінням очікують.

Подія дійсно знакова. Адже не секрет, що проблема реформування охорони здоровʼя для України є однією із пріоритетних. Багатьох недоліків якими страждає і чого варто позбутися українській системі охорони здоровʼя обумовлена надмірною централізацію її функціонування. Спостерігається системна криза галузі яка зумовлена успадкованою командно-адміністративною моделлю управління із адміністративно-чиновницькою вертикаллю керування без делегування повноважень органам професійного самоврядування. Саме для широкого залучення самоврядних організацій до управлінських функцій та створення суспільно-адміністративної моделі управління охороною здоровʼя через професійні самоврядні організації дає реальну можливість широких соціальних перетворень у цій сфері. Саме на таких засадах відбувалися зрушення в медичній галузі багатьох тепер уже успішних Европейських країн. На сьогодні в більшості із них завдяки залученню організацій лікарського самоврядування до управління системою охорони здоров’я у якості рівноправного партнера державних органів дозволило створити дієву, соціально орієнтовану медичну галузь. Для України залишається актуальним завдання реальних змін системи охорони здоров’я і головним рушієм на цьому шляху може стати дієва самоврядна лікарська організація яка функціонуватиме на принципах автономії професійної діяльності. Розподіл повноважень і демонополізація  управлінської складової в охороні здоров’я з передачею функцій ведення реєстрів спеціалістів, післядипломної освіти, акредитації освітніх заходів для лікарів, участі в створенні стандартів та протоколів лікування, страхування професійної відповідальності, формуванні правил дотримання лікарської етики, правового та фінансового захисту лікарів — самій лікарській спільноті – єдино можливий шлях успішної реформи охорони здоровʼя в Україні.

Членство українських лікарів в UEMS дає можливість отримати методичну та організаційну підтримку з боку наших еропейських колег для побудови усіх властивих UEMS інституцій в Україні. Попереду багато роботи у себе вдома! Так, керуючись професійними знаннями та позитивним европейським досвідом, вважає О.Мусій президент Всеукраїнського Лікарського Товариства. Вітаючи українську лікарську спільноту із прийняттям до членства у UEMS він наголосив:

Шановні українські лікарі, колеги, друзі! 20.10.2020 року (ВУЛТ) отримало офіційного листа від Европейської Спілки Лікарів-Спеціалістів (UEMS) про прийняття нашої організації лікарів асоційованим членом цієї найповажнішої фахової організації країн Евросоюзу, як офіційного представника від України.

Це визнання і членство суттєво наближає нас до побудови в Україні справжнього лікарського самоврядування, ширшої професійної інтеграції українських і европейських лікарів, до визнання українських медичних заходів країнами Евросоюзу, до участі українських лікарських організацій у розробці та утвердженні европейських стандартів і протоколів надання медичної допомоги та післядипломної освіти тощо.

Звісно це тільки початок шляху. Попереду багато організаційної та професійної роботи спільно з усіма лікарськими організаціями України. Єднаймося, у цьому головна наша сила!

Дякую усім, хто готував, допомагав та наближав цю непересічну подію!

Вітаю усіх українських лікарів з цим надзвичайно важливим визнанням!

Президент ВУЛТ, Д-р Олег Мусій


Оригінал телеграми-повідомлення схваленого та затвердженого членства ВУЛТ у «Європейській спілці лікарів-спеціалістів» (UEMS) за підписом її президента та секретаря.

Олександр Осадчий

31 октября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *