Звіт НСЗУ за 3 місяці роботи програми медичних гарантій

Резюме. Скільки і кому виплатили коштів

З початку дії Програми медичних гарантій (ПМГ) у повному обсязі Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила спеціалізованим лікарням понад 16 млрд грн. Про це йшлося під час брифінгу НСЗУ «Перші три місяці роботи Програми медичних гарантій», який відбувся 26 червня 2020 р.

Виплати за ПМГ–2020

Так, лише за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього медичні заклади отримали від НСЗУ понад 1,6 млрд грн. За ці кошти проліковано вже понад 11 тис. пацієнтів, у яких було виявлено  COVID-19.

З початку впровадження ПМГ (1 квітня 2020 р.) НСЗУ виплатила 2117 медичним закладам вторинного рівня понад 16 млрд грн. У топ-3 за сумою виплат у період з квітня по червень: Київ – 122 медичні заклади отримали 1,46 млрд грн, Дніпропетровщина – 175 закладів отримали понад 1,36 млрд грн та Львівщина – 103 медичні заклади отримали понад 1 млрд грн.

Із загальної суми виплат за надання спеціалізованої медичної допомоги 1641 заклад країни отримав понад 12,9 млрд грн, за надання екстреної медичної допомоги 25 закладів країни отримали понад 1,5 млрд грн.

У зв’язку з пандемією COVID-19 програма медичних гарантій була розширена на 4 додаткові пакети – з надання послуг пацієнтам з підозрою або захворюванням на COVID-19. За надання такої допомоги 1047 закладів отримали від НСЗУ понад 1,6 млрд грн.

Зокрема:

  • усі 25 центрів екстреної медичної допомоги отримали виплати за квітень та травень;
  • 237 закладів, які надають стаціонарну допомогу, отримали виплати за квітень, 159 з них вже отримали виплати також і за травень;
  • 768 закладів, в яких працюють мобільні бригади, отримали виплати за квітень, 365 таких закладів вже отримали виплати за травень;
  • 97 закладів, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації, повністю отримали виплати за квітень.

Загалом за квітень–травень в медзакладах, які були визначені для лікування COVID-19, отримали стаціонарну медичну допомогу 11 146 пацієнтів з коронавірусною інфекцією. З них – 1971 пацієнт отримав медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.

Усі ці послуги для пацієнта, що госпіталізований до лікарні з діагнозом СOVID-19 або з підозрою на нього, є безоплатними.

Бюджетна декларація на 2021 рік

НСЗУ подала у Міністерство охорони здоров’я бюджетну декларацію, в якій описані зміни до Програми медичних гарантій на 2021–2023 роки.  На‌ ‌ПМГ–2021‌ ‌НСЗУ‌ ‌пропонує‌ ‌виділити‌ ‌‌240‌ ‌млрд‌ ‌грн‌, ‌ще‌ ‌67‌ ‌млрд‌ ‌грн‌ ‌—‌ ‌для‌ ‌надання‌ ‌допомоги‌ ‌хворим‌ ‌на‌ ‌COVID-19‌ ‌або‌ ‌з‌ ‌підозрою‌ ‌на‌ ‌нього.‌ 240‌ ‌млрд‌ ‌грн ‌—‌ ‌це‌ ‌близько‌ ‌6%‌ ‌ВВП,‌ ‌отже‌ ‌ми‌ ‌виконаємо‌ ‌норму‌ ‌Закону‌ ‌‌України «Про‌ ‌державні‌ ‌фінансові‌ ‌гарантії‌ ‌медичного‌ ‌обслуговування‌ ‌населення»,‌ ‌де‌ ‌зазначено,‌ ‌що‌ ‌видатки‌ ‌на‌ ‌реалізацію‌ ‌ПМГ‌ ‌мають‌ ‌становити ‌не‌ ‌менше‌ ‌5%‌ ‌ВВП.‌ ‌

У ‌ПМГ–2021‌ ‌пропонується‌ ‌наблизити‌ ‌медичну допомогу‌ ‌до‌ ‌пацієнта,‌ ‌зокрема,‌ ‌лікування ‌хворих‌ ‌на‌ ‌туберкульоз‌ ‌на‌ ‌амбулаторному‌ рівні‌, впровадження ‌мобільної ‌психіатричної ‌допомоги, розвиток медичної реабілітації та розширення програми реімбурсації «Доступні‌ ‌ліки».

Місія програми медичних гарантій

Як ще раз наголосила т. в. о. голови НСЗУ Оксана Мовчан, місія ПМГ – трансформувати систему так, щоб дати надійну точку опору пацієнту, якого спіткала біда, захистити пацієнта. «НСЗУ – це ваша страхова компанія, ми можемо оплатити ваше лікування. НСЗУ виступає за довгострокові контракти і залучення інвестицій. Медична реформа надала закладам автономію, незалежність для розроблення власної стратегії».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»

23 сентября, 2020
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *