Liki24 UA

Затверджено стандарти до- та постконтактної медикаментозної профілактики ВІЛ-інфекції

Резюме. Враховують рекомендації ВООЗ та розроблені на засадах доказової медицини

Наказом МОЗ України від 05.02.2021 р. № 189 затверджено Стандарти охорони здоров’я доконтактної та постконтактної медикаментозної профілактики ВІЛ-інфекції.

Про що документ

Документ затверджує Стандарти, що враховують рекомендації ВООЗ та розроблені на засадах доказової медицини.

Призначення медикаментозної доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції (PrEP)

Доконтактна профілактика ВІЛ (PrEP, або пероральна ДКП) призначається для профілактики інфікування ВІЛ людям, які мають високий ризик інфікування, як частина комбінованих заходів щодо запобігання поширенню ВІЛ.

Стандарт PrEP (ДКП) передбачає оновлення схем прийому для різних ключових груп:

  • Щоденна схема для всіх, хто має високі ризики до інфікування;
  • Схема прийому на вимогу — «дозування 2+1+1» для ключової групи чоловіків, які мають секс з чоловіками.

Таке оновлення схем стає доступнішим для пацієнтів та відповідно дозволяє розширити покриття людей, які отримуватимуть профілактику ВІЛ.

Завдяки цьому Стандарту у лікарів є можливість призначати ліки з урахуванням індивідуального підходу до кожного пацієнта. Також відповідно до Стандартів кожен заклад (надавачі послуг з PrEP, Центри СНІДу та ін.) оновлює свої клінічні маршрути.

Застосування медикаментозної постконтактної профілактики ВІЛ-інфекції (ПКП)

Постконтактна профілактика (ПКП) передачі ВІЛ-інфекції розпочинається якомога швидше, але не пізніше 72 год після контакту, у результаті якого потенційно могла відбутися передача ВІЛ, незалежно від типу такого контакту.

Стандарт ПКП передбачає новий підхід до призначення препаратів відповідно до рекомендацій ВООЗ та доказової медицини. Препарати, які входять до складу цього методу профілактики ВІЛ, є менш токсичні, високоефективні та й надалі залишаються безкоштовними для пацієнтів.

Центр громадського здоров’я МОЗ України планує провести низку навчань для надавачів послуг із медикаментозної профілактики ВІЛ із детальним оглядом  Стандартів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами phc.org.ua

13 февраля, 2021
Was this article helpful?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *